Adiunkt stanowisko badawcze

  • Miejsce: Łódź
  • Forma zatrudnienia: umowa o pracę, pełny etat
  • Wynagrodzenie: 11.666,67 PLN brutto-brutto zł brutto
  • Dziedzina nauk ścisłych i przyrodniczych
  • nauki fizyczne

Opis stanowiska

Politechnika Łódzka jest jedną z najlepszych uczelni technicznych w Polsce. Posiada ponad 75-letnią tradycję i doświadczenie w kształceniu kadr i prowadzeniu badań naukowych. Jest atrakcyjnym partnerem dla biznesu. Współpracuje z największymi firmami w kraju i za granicą. Prowadzi badania naukowe na europejskim poziomie, tworzy nowe technologie i patenty przy współpracy z najlepszymi ośrodkami naukowymi na całym świecie. Jednym z filarów zarządzania Politechniką Łódzką jest równe traktowanie pracowników niezależnie od ich płci, wieku, rasy czy innych cech demograficzno-społecznych. W 2016 roku PŁ jako pierwsza Uczelnia techniczna w Polsce otrzymała logo HR EXCELLENCE IN RESEARCH, potwierdzające, że Uczelnia stosuje zasady „Europejskiej Karty Naukowca” i „Kodeksu postępowania przy rekrutacji pracowników naukowych”.

Nasze wymagania

  • - stopień doktora w dziedzinie nauk ścisłych i przyrodniczych w dyscyplinie nauki fizyczne, nauki chemiczne, lub podobnych;
  • - biegła znajomość języka angielskiego w mowie i w piśmie;
  • - doświadczenie w badaniach zjawisk fotoluminescencji;
  • - doświadczenie w analizie elektrochemicznej;
  • - doświadczenie w badaniach zjawisk elektroluminescencji;
  • - udokumentowany dorobek naukowy w zakresie optoelektroniki;
  • - umiejętność sporządzania raportów naukowych oraz publicznej prezentacji wyników prac naukowych w języku angielskim;
  • - umiejętność pracy w zespole.

Mile widziane

  • - doświadczenie w konstruowaniu i badaniu diod elektroluminescencyjnych (organicznych i hybrydowych);
  • - doświadczenie w badaniach elementów elektronicznych metodami impedancyjnymi;
  • - doświadczenie w wykorzystaniu czasowo-rozdzielczych technik spektroskopowych;
  • - doświadczenie w syntezie związków organicznych;
  • - doświadczenie w pracy z wykorzystaniem komór rękawicowych;
  • - umiejętność przygotowania cienkich warstw materiałów organicznych i hybrydowych różnymi metodami roztworowymi;
  • - samodzielność i umiejętność podejmowania decyzji;
  • - otwartość na nowe koncepcje, łatwość przyswajania wiedzy;

Zakres obowiązków

  • Prowadzenie badań naukowych pod kierunkiem prof. dr hab. inż. Przemysława Daty w ramach projektu badawczego “Ambipolar, bowl-shaped polyaromatic compounds with manifold, precisely arranged, nitrogen dopants. Unprecedented class of efficient OLED emitters” (Acronym: BOwLEDs).
  • Sprawowanie obowiązków promotora pomocniczego dla doktoranta zatrudnionego do realizacji projektu BOwLEDs.
  • Czynny udział w pracach organizacyjnych związanych z realizacją projektu BOwLEDs.
  • Czynny udział w konstruowaniu i organizacji stanowisk laboratoryjnych potrzebnych do realizacji projektu BOwLEDs i w utrzymywaniu ich w dobrym stanie technicznym.
  • Prace organizacyjne na rzecz Katedry Fizyki Molekularnej, Wydziału Chemicznego i Politechniki Łódzkiej w zakresie związanym z realizacją projektu BOwLEDs (np. związanych z remontami, przeprowadzkami do nowych pomieszczeń, awariami itp.).

Oferujemy

  • umowa o pracę (pełny etat) od czerwca 2024 r. z wynagrodzeniem 11.666,67 PLN brutto-brutto.

Dokumenty wymagane do rekrutacji

  • podanie o zatrudnienie do JM Rektora PŁ
  • Kwestionariusz osobowy dla osoby ubiegającej się o zatrudnienie w Politechnice Łódzkiej, stanowiący załącznik nr 1.1 do „POLITYKI OTM-R – OTWARTY PRZEJRZYSTY MERYTORYCZNY PROCES REKRUTACJI”;
  • Klauzula o ochronie danych osobowych, stanowiąca załącznik nr 1.2 do „POLITYKI OTM-R – OTWARTY PRZEJRZYSTY MERYTORYCZNY PROCES REKRUTACJI”;
  • Zgoda na przetwarzanie danych osobowych, stanowiąca załącznik nr 1.3 do „POLITYKI OTM-R – OTWARTY PRZEJRZYSTY MERYTORYCZNY PROCES REKRUTACJI”;
  • odpisy/kopie dyplomów;
  • inne dokumenty potwierdzające posiadane kwalifikacje.