Adiunkt stanowisko badawcze

Wydział Nauk Biologicznych i Weterynaryjnych
Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu
  • Miejsce: Toruń
  • Forma zatrudnienia: umowa o pracę, pełny etat
  • Wynagrodzenie: 10000 zł brutto
  • Dziedzina nauk ścisłych i przyrodniczych
  • nauki biologiczne

Opis stanowiska

• uczestnictwo w pracach badawczych w ramach projektu NCN SONATA-17 „Rozpoznanie reakcji cech funkcjonalnych na stres solny: model Salicornia europaea • Post-doc będzie odpowiedzialny za hodowlę roślin pod wpływem soli, monitorowanie rozwoju próbek, przygotowanie próbek do histologicznej analizy mikrostrukturalnej, analizę biochemiczną, ustawienie najlepszych parametrów do akwizycji obrazu, wstępną obróbkę, segmentację i ekstrakcję parametrów. Opracowywanie odpowiedniego przygotowania próbek i utrwalania do analizy AFM i technik fluorescencyjnych. Analiza danych i korelacja statystyczna w zakresie adaptacji do zasolenia.
Opracowanie modelu selekcji kryteriów dla roślin, które wykazują najlepszą adaptację podczas wysokiej zawartości soli, oraz propozycja modelu korelacyjnego integrującego pomiary AFM z układem składników polimerowych w komórkach między innymi cechami. Pisanie publikacji.

Nasze wymagania

  • topień doktora w biologii, biofizyce, biotechnologii lub dziedzinie pokrewnej (uzyskany do 7 lat przed podpisaniem umowy o pracę w ramach projektu);
  • biegła znajomość języka angielskiego, mówionego i pisanego, umożliwiająca efektywną komunikację oraz przygotowywanie artykułów naukowych;
  • udokumentowane osiągnięcia naukowe w postaci artykułów w recenzowanych czasopismach indeksowanych w JRC;

Zakres obowiązków

  • uczestnictwo w pracach badawczych w ramach projektu NCN SONATA-17 „Rozpoznanie reakcji cech funkcjonalnych na stres solny: model Salicornia europaea • Post-doc będzie odpowiedzialny za hodowlę roślin pod wpływem soli, monitorowanie rozwoju próbek, przygotowanie próbek do histologicznej analizy mikrostrukturalnej, analizę biochemiczną, ustawienie najlepszych parametrów do akwizycji obrazu, wstępną obróbkę, segmentację i ekstrakcję parametrów. Opracowywanie odpowiedniego przygotowania próbek i utrwalania do analizy AFM i technik fluorescencyjnych. Analiza danych i korelacja statystyczna w zakresie adaptacji do zasolenia.

Dokumenty wymagane do rekrutacji

  • podanie
  • kwestionariusz osobowy dla osoby ubiegającej się o zatrudnienie
  • odpis dyplomu doktorskiego