Adiunkt stanowisko badawczo-dydaktyczne

Wydział Mechaniczny
Politechnika Wrocławska
  • Miejsce: Wrocław
  • Forma zatrudnienia: umowa o pracę, pełny etat
  • Dziedzina nauk inżynieryjno-technicznych
  • inżynieria mechaniczna

Opis stanowiska

Wydział Mechaniczny, Katedra Mechaniki, Inżynierii Materiałowej i Biomedycznej (K58W10D07) poszukuje osobę na stanowisko adiunkta badawczo-dydaktycznego w dziedzinie nauk inżynieryjno-technicznych, w zakresie dyscypliny naukowej inżynieria mechaniczna posiadającego wiedzę w zakresie biomechaniki inżynierskiej, a w szczególności biomechaniki tkanki kostnej lub tkanek miękkich oraz umiejętność i doświadczenie w modelowaniu numerycznym obiektów
i procesów biomechanicznych.

Nasze wymagania

  • tytuł zawodowy magistra/magistra inżyniera na kierunku: inżynieria biomedyczna lub inżynieria materiałowa
  • stopień naukowy doktora nauk-inżynieryjno-technicznych w dyscyplinie naukowej inżynieria mechaniczna lub inżynieria biomedyczna
  • udokumentowany dorobek naukowy
  • dobra znajomość języka angielskiego
  • umiejętność prowadzenia zajęć dydaktycznych w języku polskim i angielskim
  • pracowitość, sumienność i umiejętność pracy w zespole
  • prowadzenie badań pod opieką promotora
  • rozwijanie wiedzy z zakresu metodologii badań i dyscypliny naukowej
  • rozumienie dziedziny badań naukowych
  • posiadanie umiejętności generowania oraz przygotowywania danych pod opieką promotora
  • posiadanie umiejętność krytycznej analizy i oceny złożonych zadań
  • umiejętność przedstawienia oraz objaśnienia wyników badań
  • rozwijanie umiejętności językowych, komunikacji społecznej, szczególnie w kontekście międzynarodowym
  • posiadanie usystematyzowanej wiedzy oraz znajomości metod badań w danej dziedzinie
  • umiejętne opracowywanie koncepcji, projektowanie i wykonywanie badań naukowych
  • wkład w publikacje, patenty w postaci oryginalnych badań, które poszerzają wiedzę
  • umiejętność oceniania oraz dokonywanie krytycznej analizy nowych, złożonych koncepcji
  • umiejętność wyjaśniania znaczenia wyników badań społeczności naukowej
  • odpowiedzialność za rozwój własnej ścieżki naukowej
  • wyznaczanie sobie celów zawodowych do osiągnięcia oraz identyfikowanie sposobów zwiększenia szans zatrudnienia
  • współautorstwo publikacji i materiałów konferencyjnych

Zakres obowiązków

  • kształcenie studentów
  • przygotowywanie materiałów dydaktycznych
  • prowadzenie badań naukowych i rozwojowych we wskazanej dyscyplinie
  • publikowanie wyników badań naukowych
  • pozyskiwanie środków na realizację projektów badawczych
  • uczestniczenie w pracach organizacyjnych Katedry, Wydziału
  • podnoszenie kwalifikacji

Oferujemy

  • stabilne zatrudnienie w prestiżowej Uczelni
  • umowę o pracę
  • możliwość rozwoju naukowego i dydaktycznego w ramach obejmowanego stanowiska
  • dostęp do nowoczesnej infrastruktury badawczej i dydaktycznej
  • wsparcie działalności publikacyjnej i prowadzonych badań
  • możliwość uczestnictwa w szkoleniach organizowanych przez Uczelnię

Dokumenty wymagane do rekrutacji

  • Zgłoszenie przystąpienia do konkursu adresowane do Rektora
  • Syntetyczny życiorys
  • Odpis dokumentu stwierdzającego uzyskanie stopnia naukowego/tytułu profesora lub odpis dyplomu ukończenia studiów
  • Kwestionariusz dla osoby ubiegającej się o zatrudnienie
  • Autoreferat zawierający informacje o dorobku w zakresie działalności badawczej
  • Wykaz publikacji
  • Wykaz i opis staży naukowych
  • Oświadczenie o zapoznaniu się z informacją dotycząca przetwarzania danych osobowych
  • Oświadczenie o spełnieniu wymogów określonych w art. 113 Ustawy z dnia 20 lipca 2018r. Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce
  • Oświadczenie Kandydata/Kandydatki, że w przypadku wygrania konkursu Politechnika Wrocławska będzie podstawowym miejscem pracy