Adiunkt stanowisko badawczo-dydaktyczne

Wydział Filologiczny
Uniwersytet Opolski
  • Miejsce: Opole
  • Forma zatrudnienia: umowa o pracę, pełny etat
  • Dziedzina nauk humanistycznych
  • językoznawstwo

Nasze wymagania

  • Co najmniej stopień doktora nauk humanistycznych w dyscyplinie językoznawstwo (lub zaawansowany przewód doktorski z opcją uzyskania stopnia do końca 2024).
  • Stopień magistra filologii angielskiej (lub analogiczny, np. zdobyty na uczelni zagranicznej).
  • Dorobek naukowy w zakresie językoznawstwa (komunikacja publiczna, analiza dyskursu, stylistyka, pragmatyka, retoryka, języki specjalistyczne, komunikacja interkulturowa, Business English, przekładoznawstwo) np. publikacje w punktowanych czasopismach w języku angielskim, prace recenzowane, projekty badawczo-rozwojowe, udział w konferencjach naukowych.
  • Udokumentowane doświadczenie w dydaktyce akademickiej w języku angielskim (poziom B2-C2).

Mile widziane

  • Ukończenie szkoleń podnoszących umiejętności badawcze.
  • Ukończenie szkoleń lub dorobek zawodowy w zakresie obsługi komunikacji publicznej.
  • Mobilność zagraniczna lub współpraca z ośrodkami zagranicznymi.

Zakres obowiązków

  • Prowadzenie zajęć dydaktycznych.
  • Prowadzenie działalności naukowej, publikowanie, uczestnictwo w konferencjach.
  • Działania organizacyjne na rzecz Wydziału.
  • Opracowywanie autorskich programów zajęć.

Oferujemy

  • Stabilna praca w renomowanej uczelni publicznej.
  • Uposażenie zgodne z Regulaminem Wynagradzania w UO.
  • Wsparcie administracyjne, biblioteczne i IT stanowiska pracy.
  • Dostęp do szkoleń z dydaktyki akademickiej.
  • Dostęp do dofinansowania wyjazdów konferencyjnych i mobilności Erasmus+.
  • Praca w zgranym, umiędzynarodowionym zespole.
  • Dodatki zadaniowe za udział w projektach.

Dokumenty wymagane do rekrutacji

  • Podanie o zatrudnienie skierowane do JM Rektora Uniwersytetu Opolskiego.
  • CV wraz z informacją o dotychczasowym przebiegu edukacji i zatrudnienia.
  • Kopia dyplomu ukończenia studiów wyższych.
  • Kopia dyplomu uzyskania stopnia doktora (dokument potwierdzający zaawansowanie przewodu doktorskiego).
  • Kwestionariusz osobowy ubiegającej się o zatrudnienie dostępny na stronie: https://www.uni.opole.pl/page/41/pracownicy-dokumenty-do-pobrania.
  • Kopie dokumentów poświadczających spełnianie kryteriów kwalifikacyjnych.
  • Oświadczenie kandydata, że Uniwersytet Opolski będzie podstawowym miejscem pracy.
  • Oświadczenie o dziedzinie nauki i dyscyplinie naukowej.

Załączniki

Weź udział w rekrutacji

  • MIEJSCE I TERMIN SKŁADANIA DOKUMENTÓW
    Sekretariat Instytutu Językoznawstwa
    45-040 Opole
    pl. Kopernika 11 p. 203

    Termin: do 23 maja 2024 r. do godz. 14.00