Adiunkt stanowisko badawcze

  • Miejsce: Gdańsk
  • Forma zatrudnienia: umowa o pracę, pełny etat
  • Dziedzina nauk ścisłych i przyrodniczych
  • nauki chemiczne

Opis stanowiska

Wydział Chemiczny Politechniki Gdańskiej zatrudni osobę na stanowisko adiunkta badawczego w Katedrze Inżynierii Procesowej i Technologii Chemicznej w projekcie badawczym: „Nowe katalizatory oparte na metalach nieszlachetnych do elektroutleniania amoniaku” DEC-2021/41/B/ST4/03255

Nasze wymagania

  • stopień naukowy doktora w dyscyplinie nauk chemicznych lub inżynieria chemiczna;
  • uzyskanie stopnia doktora w roku zatrudnienia w projekcie lub w okresie 7 lat przed 1 stycznia roku zatrudnienia w projekcie
  • wiedza i doświadczenie w zakresie przygotowania i charakterystyki nanomateriałów
  • wiedza i doświadczenie w zakresie katalizy ogólnej i elektrokatalizy
  • opublikowane prace w dziedzinie elektrochemii
  • opublikowane prace w dziedzinie materiałoznawstwa
  • biegła znajomość języka; angielskiego (w mowie i piśmie);

Mile widziane

  • znajomość obsługi programów umożliwiających pozyskiwanie, analizę i wizualizację danych pomiarowych (np. Origin) oraz projektowania graficznego (np. Corel).

Zakres obowiązków

  • wytwarzanie materiałów katalitycznych z wykorzystaniem metod (elektro)chemicznych
  • badania elektrochemiczne materiałów (woltamperometria cykliczna, chronoamperometria itp.)
  • charakterystyka materiałów (XRD, FTIR, XPS itp)
  • przygotowanie raportów i publikacji

Oferujemy

  • pracę w jednej z wiodących uczelni technicznych w Polsce
  • akademicką kulturę organizacyjną opartą na zasadach szacunku
  • stabilne warunki zatrudnienia
  • dodatkowe wynagrodzenie roczne
  • możliwość wypoczynku w Ośrodku Wczasowym PG
  • wyjazdy zagraniczne w ramach Erasmus+
  • szkolenia wewnętrzne
  • dostęp do uczelnianej biblioteki
  • zajęcia sportowe prowadzone w obiektach Politechniki Gdańskiej
  • dofinansowanie do wypoczynku
  • pracę w dobrze skomunikowanym miejscu
  • możliwość przystąpienia do: grupowego pracowniczego ubezpieczenia na życie, prywatnej opieki medycznej, programu Benefit

Dokumenty wymagane do rekrutacji

  • CV
  • podanie do Prorektora ds. nauki Politechniki Gdańskiej
  • kwestionariusz dla osoby ubiegającej się o zatrudnienie https://link.pg.edu.pl/kwestionariusz-osobowy
  • dyplom ukończenia studiów wyższych
  • dyplom doktorski
  • wykaz dorobku naukowego