Adiunkt stanowisko badawczo-dydaktyczne

  • Miejsce: Warszawa
  • Forma zatrudnienia: umowa o pracę, pełny etat
  • Dziedzina nauk humanistycznych
  • językoznawstwo

Opis stanowiska

Konkurs na stanowisko adiunkta w grupie pracowników badawczo-dydaktycznych w Instytucie Studiów Iberyjskich i Iberoamerykańskich UW

Nasze wymagania

  • Od kandydata/kandydatki na to stanowisko wymaga się spełniania wymagań, o których mowa w art. 113 ustawy z dnia 20 lipca 2018 r. Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (Dz.U. 2023 r. z 742 z późn. zm.), a ponadto:
  • co najmniej stopnia doktora nauk humanistycznych;
  • specjalizacji badawczej w dyscyplinie językoznawstwo;
  • zainteresowań badawczych ukierunkowanych na językoznawstwo hispanistyczne;
  • co najmniej pięcioletniego doświadczenia w pracy na wyższej uczelni
  • doświadczenia w zakresie prowadzenia zajęć z zakresu praktycznej nauki języka hiszpańskiego oraz językoznawstwa hispanistycznego na różnych poziomach nauczania na poziomie uniwersyteckim;
  • doświadczenia we współpracy w grupach badawczych;
  • dorobku naukowego w postaci aktualnych publikacji naukowych oraz potencjału do dalszego rozwoju naukowego;
  • dodatkowym atutem będzie ukierunkowanie badawcze oraz dydaktyczne na język prawny i prawniczy;
  • zadeklarowania, że Uniwersytet Warszawski będzie dla niego podstawowym miejscem pracy.

Zakres obowiązków

  • Realizacja obowiązkowego rocznego wymiaru zajęć dydaktycznych (pensum);
  • prowadzenie badań naukowych i prac rozwojowych w zakresie tematów realizowanych na Uniwersytecie oraz związanych z własnych rozwojem naukowym i publikowanie ich wyników;
  • kształcenie kadry naukowej;
  • organizacja i udział w konferencjach i sympozjach naukowych;
  • obowiązki organizacyjne np. udział w pracach komisji egzaminacyjnych, w posiedzeniach organów kolegialnych w Uniwersytecie.

Dokumenty wymagane do rekrutacji

  • Podanie o zatrudnienie
  • Informację o przetwarzaniu danych osobowych (formularz dostępny na stronie Uniwersytetu Warszawskiego: https://bsp.adm.uw.edu.pl/bsp-druki-do-pobrania/)
  • Oświadczenie o zapoznaniu się i akceptacji zasad przeprowadzania konkursów na stanowisko nauczyciela akademickiego (formularz dostępny na stronie Wydziału Neofilologii: https://neofilologia.uw.edu.pl/konkursy-i-procedury-awansowe/formularze-2/)
  • Dyplom doktora
  • Życiorys
  • Kwestionariusz osobowy
  • Wykaz publikacji
  • Opinię nauczyciela akademickiego posiadającego tytuł lub stopień naukowy
  • Inne dokumenty mające znaczenie dla sprawy /z inicjatywy kandydata/