Adiunkt stanowisko badawczo-dydaktyczne

Kolegium Nauk Humanistycznych
Uniwersytet Rzeszowski
  • Miejsce: Rzeszów
  • Forma zatrudnienia: umowa o pracę, pełny etat
  • Dziedzina nauk humanistycznych
  • językoznawstwo

Nasze wymagania

  • Ukończone studia wyższe na kierunku filologia angielska lub lingwistyka stosowana z językiem angielskim jako wiodącym;
  • Stopień doktora w dziedzinie nauk humanistycznych w dyscyplinie literaturoznawstwo, specjalność: historia literatury brytyjskiej;
  • Minimum jedna publikacja za 70 pkt;
  • Biegła znajomość języka angielskiego;
  • Biegła znajomość języka polskiego;
  • Udokumentowane uczestnictwo w programach dokształcających z zakresu dydaktyki (Mistrzowie Dydaktyki);
  • Doświadczenie w prowadzeniu zajęć z praktycznej nauki języka angielskiego na studiach drugiego stopnia na kierunku filologia angielska i/lub lingwistyka stosowana (język wiodący angielski);
  • Doświadczenie w prowadzeniu wykładów i ćwiczeń z literatury krajów anglojęzycznych na kierunku filologia angielska i/lub lingwistyka stosowana (język wiodący angielski);
  • Doświadczenie w pełnieniu funkcji promotora prac licencjackich (minimum 3 lata) na kierunku filologia angielska i/lub lingwistyka stosowana (język wiodący angielski);
  • Doświadczenie w pełnieniu funkcji recenzenta prac licencjackich i/lub magisterskich na kierunku filologia angielska i/lub lingwistyka stosowana (język wiodący angielski);
  • Znajomość nowoczesnych technik i narzędzi informatycznych;
  • Doświadczenie w prowadzeniu wykładów dla środowiska zewnętrznego, np. uczestnictwo w programie Noc Anglistów, wykłady otwarte, wykłady dla Uniwersytetu Trzeciego Wieku, itp.;
  • Doświadczenie w realizacji prac organizacyjnych uczelni wyższej, np. układanie harmonogramu zajęć, praca w zespole programowym kierunku, itp.

Zakres obowiązków

  • Prowadzenie pod opieką merytoryczną badań naukowych w dyscyplinie literaturoznawstwo.
  • Prowadzenie zajęć dydaktycznych (wykłady, ćwiczenia, konserwatoria, seminaria).
  • Promotorstwo prac dyplomowych.
  • Współpraca z otoczeniem społeczno-gospodarczym.
  • Realizacja zadań administracyjnych związanych z działalnością naukową, dydaktyczną i organizacyjną Uczelni.

Dokumenty wymagane do rekrutacji

  • Podanie o zatrudnienie do JM Rektora Uniwersytetu Rzeszowskiego.
  • Życiorys naukowy (CV).
  • Kwestionariusz osobowy.
  • Autoreferat.
  • Dwie opinie profesorów lub doktorów habilitowanych o kandydacie.
  • Oświadczenie kandydata, że UR będzie jego podstawowym miejscem pracy.
  • Oświadczenie kandydata o spełnieniu warunków z art. 113 ustawy z dnia 20 lipca 2018 r. Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (tj. Dz. U. 2023, poz. 742).
  • Poświadczenie lub informacja o poziomie znajomości języka angielskiego.
  • Kopie dokumentów potwierdzających posiadane kwalifikacje.
  • Inne dokumenty potwierdzające osiągnięcia w pracy naukowej i dydaktycznej wymienione w otwartym naborze.

Załączniki

Weź udział w rekrutacji