Adiunkt stanowisko badawczo-dydaktyczne

  • Miejsce: Warszawa
  • Forma zatrudnienia: umowa o pracę, pełny etat
  • Dziedzina nauk społecznych
  • nauki socjologiczne

Nasze wymagania

  • stopień doktora habilitowanego nauk społecznych w dyscyplinie socjologia;
  • znajomość metod jakościowych w badaniach interdyscyplinarnych;
  • dorobek naukowy, w tym utorstwo co najmniej pięciu artykułów opublikowanych w uznanych międzynarodowych czasopismach recenzowanych (w szczególności z listy Journal Citation Reports), i co najmniej jednej pracy książkowej wydanej przez wydawnictwo o międzynarodowej renomie;
  • dorobek naukowy ulokowany w obszarze socjologii historycznej;
  • udział w charakterze kierownika projektu lub wykonawcy w projektach badawczych finansowanych ze źródeł pozauczelnianych;
  • czynny udział w życiu naukowym przejawiający się w wystąpieniach na konferencjach krajowych i zagranicznych;
  • bardzo dobra znajomość języka angielskiego;
  • znajomość języka polskiego pozwalająca na prowadzenie zajęć dydaktycznych w tym języku;
  • znajomość minimum jednego języka źródłowego

Mile widziane

  • doświadczenie badawcze zdobyte za granicą, w tym co najmniej roczny pobyt w zagranicznym ośrodku naukowym;

Zakres obowiązków

  • uczestniczenie w badaniach naukowych prowadzonych w zespole;
  • aplikowanie o granty europejskie i krajowe;
  • budowanie międzynarodowej sieci powiązań naukowych;
  • publikowanie prac naukowych w czasopismach o zasięgu międzynarodowym;
  • wzmacnianie marki i pozycji instytutu w strategicznie określonych obszarach;
  • opracowywanie programów zajęć i prowadzenie zajęć dydaktycznych;
  • uczestnictwo w pracach organizacyjnych jednostki.

Dokumenty wymagane do rekrutacji

  • podanie o zatrudnienie na stanowisku adiunkta skierowane do JM Rektora UW;
  • plan rozwoju naukowego;
  • kwestionariusz osobowy https://bsp.adm.uw.edu.pl/bsp-druki-do-pobrania/
  • kopia dyplomu/ zaświadczenia o otrzymaniu stopnia doktora habilitowanego;
  • życiorys zawierający informację o osiągnięciach w pracy naukowej wraz z listą publikacji naukowych;
  • inne – zdaniem kandydata – ważne informacje i dokumenty wykazujące zainteresowania i kwalifikacje osoby ubiegającej się o zatrudnienie;
  • oświadczenie, że Uniwersytet Warszawski będzie dla kandydata podstawowym miejscem pracy w rozumieniu ustawy – Prawo o szkolnictwie wyższym z dnia 20 lipca 2018 r. https://bsp.adm.uw.edu.pl/bsp-druki-do-pobrania/;
  • informacja o przetwarzaniu danych osobowych - klauzula informacyjna oraz klauzula zgody (do pobrania ze strony UW https://bsp.adm.uw.edu.pl/bsp-druki-do-pobrania/);
  • oświadczenie kandydata przystępującego do konkursu: „Oświadczam, że zapoznałem/ łam się i akceptuję zasady przeprowadzania konkursów określone w zarządzeniu nr 106 Rektora UW z dnia 27 września 2019 r.w sprawie określenia szczegółowych zasad i trybu przeprowadzania konkursu na stanowisko nauczyciela akademickiego na Uniwersytecie Warszawskim”.