Adiunkt stanowisko badawcze

  • Miejsce: Warszawa
  • Forma zatrudnienia: umowa o pracę, pełny etat
  • Wynagrodzenie: 12 000 zł brutto
  • Dziedzina nauk humanistycznych
  • historia

Opis stanowiska

Adiunkt w grupie pracowników badawczych (PostDoc) – praca w zespole badawczym realizującym projekt WEAVE-Unisono „DigEanna: digitalizacja archiwum Eanna”

Nasze wymagania

  • doktorat w zakresie asyriologii uzyskany nie później niż 7 lat przed datą zatrudnienia w instytucji innej niż UW (o stanowisko mogą ubiegać się kandydaci z doktoratem UW, którzy spędzili przynajmniej 10 miesięcy w instytucji naukowej innej niż UW)
  • znakomita znajomość nowobabilońskiego dialektu języka akadyjskiego oraz historii i kultury Babilonii w I tys. p.n.e.
  • doświadczenie w pracy z tabliczkami klinowymi i/lub ich zdjęciami
  • doświadczenie w zarządzaniu bazami danych
  • doskonała znajomość angielskiego w mowie i piśmie
  • kreatywność i umiejętność pracy w zespole

Zakres obowiązków

  • • praca w zespole badawczym realizującym projekt WEAVE-Unisono "DigEanna: digitalizacja archiwum Eanna"
  • • digitalizacja i klasyfikacja dokumentów klinowych
  • • gromadzenie danych prozopograficznych
  • • kwerendy muzealne
  • • współorganizacja warsztatów i spotkań naukowych
  • • publikacja artykułów naukowych na tematy związane z problematyką projektu
  • • popularyzacja osiągnięć projektu

Oferujemy

  • praca w międzynarodowym zespole badawczym
  • korzystne wynagrodzenie

Dokumenty wymagane do rekrutacji

  • Lista dokumentów podana w ogłoszeniu