Adiunkt stanowisko badawczo-dydaktyczne

Wydział Filozoficzno-Historyczny
Uniwersytet Łódzki
  • Miejsce: Łodź
  • Forma zatrudnienia: umowa o pracę, pełny etat
  • Dziedzina nauk humanistycznych
  • archeologia

Opis stanowiska

adiunkt w grupie pracowników badawczo-dydaktycznych w Katedrze Prahistorii na Wydziale Filozoficzno-Historycznym Uniwersytetu Łódzkiego

Nasze wymagania

  • stopień naukowy doktora w dyscyplinie archeologia
  • doświadczenie w prowadzeniu badań z obszaru archeologia
  • udział w projektach badawczych z zakresu archeologii; archeologii włókiennictwa (technologii produkcji, analiza tkanin i surowców, warsztat tkacki, techniki zdobnicze); archeologii eksperymentalnej; ubioru w kulturach pradziejowych i wczesnym średniowieczu
  • znajomość wykonywania dokumentacji wizualnej zabytków archeologicznych (rysunkowej i fotograficznej)
  • znajomość przynajmniej jednego (najlepiej dwóch) języka obcego, w stopniu umożliwiającym uczestnictwo w międzynarodowym życiu naukowym
  • umiejętność prowadzenia samodzielnych badań naukowych orz motywacja do pracy naukowo- dydaktycznej
  • zdolności interpersonalne

Zakres obowiązków

  • sumienne i staranne wykonywanie powierzonych zadań oraz stosowanie się do poleceń przełożonych, które dotyczą pracy, jeżeli nie są one sprzeczne z przepisami prawa
  • przestrzeganie obowiązujących przepisów prawa, w tym w szczególności przepisów ustawy z 20 lipca 2018 r. Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (t.j. Dz. U. z 2023 r., poz. 742 ze zm.)
  • przestrzeganie obowiązujących przepisów prawa wewnętrznego UŁ, w tym w szczególności tych zawartych w Regulaminie pracy UŁ i Regulaminie wynagradzania pracowników UŁ
  • przestrzeganie obowiązujących zasad bezpieczeństwa i higieny pracy, a także przepisów przeciwpożarowych
  • dbanie o dobro pracodawcy, ochrona jego mienie oraz zachowanie w tajemnicy informacji, których ujawnienie mogłoby narazić pracodawcę na szkodę
  • podnoszenie kwalifikacji zawodowych oraz doskonalenie umiejętności
  • przestrzeganie ustalonego czasu pracy
  • przestrzeganie tajemnicy służbowej
  • przestrzeganie obowiązujących w UŁ zasad współżycia społecznego
  • prowadzenie zajęć dydaktycznych realizowanych w ramach stosunku pracy w wymiarze określonym przez Senat UŁ
  • terminowe sporządzanie obowiązującej nauczycieli akademickich dokumentacji toku studiów
  • opracowywanie materiałów dydaktycznych do prowadzonych zajęć
  • przeprowadzanie konsultacji ze studentami, w wymiarze co najmniej 2 godzin tygodniowo
  • prowadzenie i uczestnictwo w badaniach naukowych i pracach rozwojowych polegające na realizacji grantu, kierowaniu programem badawczym lub uczestnictwie w międzynarodowym programie badawczym, a także na autorstwie, współautorstwie monografii lub publikacji w recenzowanych czasopismach naukowych
  • pozyskiwanie środków na badania naukowe poprzez aplikowanie w konkursach
  • aktywne uczestnictwo w konferencjach i seminariach naukowych, finansowanych w ramach zadań realizowanych przez jednostkę lub na innych zasadach przyjętych w Uczelni
  • organizowanie konferencji, sympozjów, seminariów i innych form aktywności akademickiej
  • pełnienie funkcji powierzonych przez przełożonych, w tym takich jak: rola opiekuna roku lub opiekuna grupy studenckiej, opieka nad kołami naukowymi i obozami naukowymi, opieka nad praktykami zawodowymi studentów

Dokumenty wymagane do rekrutacji

  • życiorys
  • kwestionariusz osobowy (https://www.uni.lodz.pl/kariera)
  • podanie o zatrudnienie skierowane do Rektora Uniwersytetu Łódzkiego
  • opinia kierownika jednostki lub promotora
  • informacja o działalności naukowej, organizacyjnej i społecznej oraz wykaz publikacji
  • odpis dyplomu doktorskiego lub zaświadczenie jednostki o nadaniu stopnia doktora