Adiunkt stanowisko badawczo-dydaktyczne

Instytut Socjologii
Uniwersytet Szczeciński
  • Miejsce: Szczecin
  • Forma zatrudnienia: umowa o pracę, pełny etat
  • Dziedzina nauk społecznych
  • nauki socjologiczne

Opis stanowiska

Konkurs na stanowisko adiunkta w Instytucie Socjologii Uniwersytetu Szczecińskiego.
Do konkursu mogą przystąpić osoby, które spełniają wymogi określone w art. 113 i art. 116 ustawy z dnia 20 lipca 2018 r. – Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (Dz. U. z 2023 r. poz. 742) oraz w Statucie Uniwersytetu Szczecińskiego i odpowiadają kryteriom określonym w konkursie.
Konkurs jest pierwszym etapem procedury zatrudniania na stanowisku nauczyciela akademickiego, a jego pozytywne rozstrzygnięcie stanowi podstawę do dalszego postępowania.

Nasze wymagania

  • stopień naukowy doktora nauk społecznych, uzyskany nie dawniej niż 5 lat temu
  • udokumentowane doświadczenie zawodowe w prowadzeniu zajęć dydaktycznych w zakresie socjologii, w tym w języku angielskim
  • udokumentowany dorobek naukowy w zakresie badań jakościowych i badań dyskursu
  • biegła znajomość języka angielskiego, tj. w stopniu umożliwiającym prowadzenie zajęć i samodzielne pisanie publikacji naukowych w tym języku, oraz znajomość innego języka obcego co najmniej na poziomie B2
  • dodatkowym atutem będzie uczestnictwo w projektach międzynarodowych i zainteresowania badawcze związane z socjologią morską

Zakres obowiązków

  • n/d

Dokumenty wymagane do rekrutacji

  • wniosek o zatrudnienie skierowany do Rektora Uniwersytetu Szczecińskiego
  • życiorys
  • kwestionariusz osobowy (formularz do pobrania ze strony http://dso.usz.edu.pl/druki/)
  • potwierdzone kopie dokumentów stwierdzających uzyskanie stopnia doktora, a w przypadku dokumentów sporządzonych w języku innym niż polski także uwierzytelnione tłumaczenie dokumentu na język polski oraz zaświadczenie o równoważności dyplomu z polskim stopniem naukowym
  • informacje o dorobku naukowym i dydaktycznym
  • wykaz publikacji naukowych
  • klauzula zgody na przetwarzanie danych osobowych związanych z postępowaniem rekrutacyjnym zgodnie z art. 6 ust. 1 lit. a ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (formularz do pobrania ze strony http://dso.usz.edu.pl/druki/)
  • oświadczenie o spełnianiu wymogów określonych w art. 113 Ustawy z dnia 20 lipca 2018 r. Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (Dz. U. z 2023 r. poz. 742 ze zm.) (formularz do pobrania ze strony http://dso.usz.edu.pl/druki/)
  • oświadczenie stwierdzające, że Uniwersytet Szczeciński będzie podstawowym miejscem pracy (formularz do pobrania ze strony http://dso.usz.edu.pl/druki/)

Załączniki

Weź udział w rekrutacji

  • Zgłoszenia wraz z wymaganymi dokumentami należy dostarczyć drogą pocztową (z dopiskiem „konkurs na stanowisko adiunkta”) lub osobiście na adres:
    Instytut Socjologii,
    ul. Krakowska 71-79, pok. 157,
    71- 017 Szczecin,