Adiunkt stanowisko badawczo-dydaktyczne

Pracownia Biochemii i Biologii Komórki, Katedra Biotechnologii, Instytut Nauk Biologiczych
Uniwersytet Zielonogórski
  • Miejsce: Zielona Góra
  • Forma zatrudnienia: umowa o pracę, pełny etat
  • Dziedzina nauk ścisłych i przyrodniczych
  • nauki biologiczne

Opis stanowiska

Instytut Nauk Biologicznych ogłasza konkurs na stanowisko adiunkta w grupie badawczo-dydaktycznej.

Nasze wymagania

  • Stopień naukowy doktora w dyscyplinie Technologia Żywności i Żywienia,
  • Zainteresowania naukowe w zakresie molekularnych analiz żywności, diagnostyki mikrobiologicznej żywności i biotechnologii żywności,
  • Dorobek naukowy w postaci publikacji naukowych w dziedzinie,
  • Umiejętność pracy w laboratorium biologii molekularnej i mikrobiologicznym oraz obsługa zaawansowanych sprzętów laboratoryjnych (chromatograf gazowy, chromatograf cieczowy),
  • Biegła znajomość języka polskiego,
  • Znajomość języka angielskiego na poziomie min. B2,
  • Gotowość do dalszego rozwoju oraz realizacji zadań i obowiązków związanych z działalnością badawczą, dydaktyczną i organizacyjną na rzecz Wydziału/Instytutu.

Mile widziane

  • Doświadczenie dydaktyczne.

Zakres obowiązków

  • Prowadzenie badań naukowych w obszarze biotechnologii, mikrobiologii, biologii molekularnej oraz analiz genetycznych,
  • Prowadzenie zajęć dydaktycznych z zakresu mikrobiologii, biochemii oraz biologii molekularnej w ramach kierunków studiów prowadzonych na Wydziale Nauk Biologicznych takich jak Biotechnologia i Biologia.

Dokumenty wymagane do rekrutacji

  • Podanie do JM Rektora Uniwersytetu Zielonogórskiego,
  • Życiorys i kwestionariusz osobowy,
  • List motywacyjny,
  • Odpis dyplomu ukończenia studiów i uzyskania stopnia doktora oraz innych dokumentów potwierdzających posiadane kwalifikacje,
  • Wykaz dorobku naukowego,
  • Sprecyzowany plan dalszego rozwoju,
  • Informację o aktywności dydaktycznej,
  • Opinię opiekuna naukowego,
  • Dokument potwierdzający znajomość języka angielskiego (poziom biegłości B2),
  • Oświadczenie o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych,
  • Inne informacje, które kandydat uzna za wskazane.

Weź udział w rekrutacji

  • Instytut Nauk Biologicznych, ul. prof. Z. Szafrana 1, pokój 122, 65-516 Zielona Góra, Kampus A, Budynek A-8 tel+48 (68) 328 23 41