Adiunkt stanowisko badawczo-dydaktyczne

Katedra Biologii Nowotworów i Epigenetyki
Uniwersytet Łódzki
  • Miejsce: Łódź
  • Forma zatrudnienia: umowa o pracę, pełny etat
  • Dziedzina nauk ścisłych i przyrodniczych
  • nauki biologiczne

Opis stanowiska

Zatrudnienie do Katedry Biologii Nowotworów i Epigenetyki UŁ na stanowisko adiunkta w grupie pracowników badawczo-dydaktycznych. Praca na stanowisku obejmuje badanie biologii nowotworów
i epigenetycznych mechanizmów regulacji metabolizmu, głównie na modelu komórek ssaczych,
w warunkach stresu oksydacyjnego generowanego radiacyjnie. Praca na wskazanym stanowisku będzie wymagała aktywnego udziału w pozyskiwaniu i realizacji projektów naukowych. Ponadto, zatrudniona osoba będzie odpowiedzialna za prowadzenie zajęć dydaktycznych i opiekę nad dyplomantami.

Nasze wymagania

  • Kandydat powinien spełniać następujące kryteria i posiadać: • stopień doktora nauk biologicznych lub pokrewnych uznawanych w Polsce, • bardzo dobrą znajomość języka polskiego oraz języka angielskiego (w mowie i w piśmie), • doświadczenie naukowe poparte publikacjami z bazy JCR (Lista Filadelfijska) z tematyki badań prowadzonych w Katedrze, w przynajmniej trzech powinien/powinna być pierwszym i/lub korespondencyjnym autorem, • bardzo dobry dorobek naukowy udokumentowany autorstwem prac opublikowanych w wiodących czasopismach naukowych z listy JCR (minimum 5 publikacji z przedziału 100-200 pkt MEiN), • pobyt badawczy realizowany w uznanym zespole w okresie 3 lat przed złożeniem wniosku, trwający co najmniej 1 miesiąc, • biegłość w planowaniu i stosowaniu technik laboratoryjnych związanych z manipulacją DNA i RNA, • doświadczenie w planowaniu i prowadzeniu hodowli mikrobiologicznych oraz hodowli komórek zwierzęcych, • dobrze udokumentowane umiejętności planowania, przeprowadzania i analizy doświadczeń opartych na wykorzystaniu metody interferencji RNA, Western blotting, ilościowej reakcji polimerazy (qPCR), • doświadczenie w przygotowywaniu preparatów tkanek zwierzęcych do dalszych analiz genetycznych i proteomicznych, • udokumentowane doświadczenie w prowadzeniu zajęć dydaktycznych z zakresu biologii molekularnej/biologii komórki, • wiedza teoretyczna z zakresu radiobiologii i mechanizmów epigenetycznych.

Mile widziane

  • Doświadczenie w pracy w projektach naukowych. Rzetelne podejście do powierzonych zadań i umiejętność pracy zespołowej.

Zakres obowiązków

  • Kandydat będzie wypełniać swoje obowiązki zgodnie ze strategią Uczelni i Wydziału. Osoba zatrudniona w ramach niniejszego konkursu będzie pełnić funkcje i wykonywać zadania powierzone przez przełożonych i będzie odpowiedzialna za: • planowanie i wykonywanie eksperymentów, analizę danych oraz przygotowanie manuskryptów w celu upowszechnienia wyników w najbardziej prestiżowych czasopismach naukowych z listy Journal Citation Reports w dziedzinie tematu badań, • prowadzenie i uczestnictwo w badaniach naukowych i pracach rozwojowych zespołu, • pozyskiwanie środków na badania naukowe poprzez aplikowanie w konkursach, • organizowanie akcji promocyjnych i prezentacyjnych na rzecz Uczelni oraz uczestnictwo w nich, • prowadzenie zajęć dydaktycznych ze studentami.

Dokumenty wymagane do rekrutacji

  • Osoby przystępujące do konkursu powinny złożyć podanie o zatrudnienie skierowane do JM Rektora Uniwersytetu Łódzkiego, wraz z wymienionymi poniżej załącznikami: kwestionariusz osobowy dla osoby ubiegającej się o zatrudnienie oraz oświadczenia dostępne na stronie internetowej Uniwersytetu Łódzkiego – w tym oświadczenie, że Uniwersytet Łódzki będzie podstawowym miejscem pracy kandydata (https://www.uni.lodz.pl/kariera), życiorys, a w nim wykaz dotychczasowych osiągnięć naukowych (publikacji, referatów konferencyjnych, staży i projektów naukowych, itp.), kopię dyplomu doktorskiego lub zaświadczenie o nadaniu stopnia doktora, klauzulę RODO dostępną na stronie internetowej Uniwersytetu Łódzkiego (https://www.uni.lodz.pl/kariera).