Adiunkt stanowisko badawczo-dydaktyczne

  • Miejsce: Łódź
  • Forma zatrudnienia: umowa o pracę, pełny etat
  • Dziedzina nauk rolniczych
  • technologia żywności i żywienia

Opis stanowiska

Politechnika Łódzka jest jedną z najlepszych uczelni technicznych w Polsce. Posiada 80-letnią tradycję i doświadczenie w kształceniu kadr i prowadzeniu badań naukowych. Jest atrakcyjnym partnerem dla biznesu. Współpracuje z największymi firmami w kraju i za granicą. Prowadzi badania naukowe na europejskim poziomie, tworzy nowe technologie i patenty przy współpracy z najlepszymi ośrodkami naukowymi na całym świecie. Jednym z filarów zarządzania Politechniką Łódzką jest równe traktowanie pracowników niezależnie od ich płci, wieku, rasy czy innych cech demograficzno-społecznych. W 2016 roku PŁ jako pierwsza Uczelnia techniczna w Polsce otrzymała wyróżnienie HR EXCELLENCE IN RESEARCH, potwierdzające, że Uczelnia stosuje zasady „Europejskiej Karty Naukowca” i „Kodeksu postępowania przy rekrutacji pracowników naukowych”.

Nasze wymagania

  • tytuł doktora w dziedzinie (dyscyplinie): technologia żywności i żywienia;
  • udokumentowany dorobek naukowy w formie co najmniej pięciu publikacji w międzynarodowych czasopismach naukowych (z bazy Web of Science) lub wydawnictwach o zasięgu światowym;
  • udokumentowany co najmniej 3-miesięczny staż badawczy w renomowanym ośrodku naukowym za granicą;
  • doświadczenie w prowadzeniu hodowli drobnoustrojów (w tym ekstremofilnych) z uwzględnieniem metod powierzchniowych i wgłębnych;
  • doświadczenie w prowadzeniu hodowli linii komórkowych, głównie nowotworowych, potwierdzone co najmniej jedną publikacją w czasopiśmie z listy JCR;
  • doświadczenie w projektowaniu biotransformacji (w tym reakcji kaskadowych) oraz analiza produktów reakcji technikami GC;
  • praktyczna znajomość technik bioinformatycznych wykorzystywanych w analizach genomów mikrobiologicznych;
  • praktyczna znajomość podstawowych metod optymalizacji procesów biotechnologicznych oraz doświadczenie w powiększaniu ich skali;
  • praktyczna znajomość technik biologii molekularnej i inżynierii genetycznej (izolowanie DNA/RNA, białek, PCR, RT-PCR, klonowanie, ekspresja w systemach ekspresyjnych oraz oczyszczanie białek natywnych i rekombinowanych);
  • praktyczna znajomość technik wysokosprawnej chromatografii cieczowej FPLC;
  • praktyczna znajomość technik elektroforetycznych białek i kwasów nukleinowych (2-PAGE, ogniskowanie izoelektryczne, western blotting, PFGE) oraz oprogramowania Quantity One, PDQuest 2-D, Image Lab we współpracy z GS-800 Densitometr i GelDock XR+;
  • praktyczna znajomość standardowych analiz statystycznych stosowanych w interpretacji wyników biologicznych;
  • potwierdzona znajomość języka angielskiego na poziomie co najmniej B2;
  • biegła znajomość języka polskiego w mowie i piśmie niezbędna do prowadzenia aktywności badawczej, dydaktycznej i organizacyjnej;
  • doświadczenie w prowadzeniu zajęć dydaktycznych ze studentami, zarówno na pierwszym, jak i drugim stopniu studiów;

Mile widziane

  • mile widziane będzie opiekuństwo co najmniej jednej pracy inżynierskiej lub magisterskiej.

Zakres obowiązków

  • prowadzenie badań naukowych w dyscyplinach technologia żywności i żywienia lub pokrewnych oraz udział w upowszechnianiu rezultatów tej działalności;
  • prowadzenie zajęć dydaktycznych w języku polskim i angielskim na kierunkach związanych z dyscyplinami technologia żywności i żywienia oraz inżynieria chemiczna na pierwszym i drugim stopniu studiów;
  • udział w projektach badawczych realizowanych w Instytucie oraz aplikowanie o granty finansowane przez zewnętrzne instytucje;
  • wyjazdy zagraniczne w ramach programów europejskich, np. Erasmus+, czy konferencji międzynarodowych;
  • podnoszenie kwalifikacji poprzez uczestnictwo w szkoleniach;
  • udział w pracach organizacyjnych na rzecz Uczelni i Jednostki.

Oferujemy

  • umowa o pracę na cały etat;
  • przewidywany termin rozpoczęcia pracy: 01.10.2024 r.

Dokumenty wymagane do rekrutacji

  • podanie o zatrudnienie do JM Rektora PŁ
  • Kwestionariusz osobowy dla osoby ubiegającej się o zatrudnienie w Politechnice Łódzkiej, stanowiący załącznik nr 1.1 do „POLITYKI OTM-R – OTWARTY PRZEJRZYSTY MERYTORYCZNY PROCES REKRUTACJI”;
  • Klauzula o ochronie danych osobowych, stanowiąca załącznik nr 1.2 do „POLITYKI OTM-R – OTWARTY PRZEJRZYSTY MERYTORYCZNY PROCES REKRUTACJI”;
  • Zgoda na przetwarzanie danych osobowych, stanowiąca załącznik nr 1.3 do „POLITYKI OTM-R – OTWARTY PRZEJRZYSTY MERYTORYCZNY PROCES REKRUTACJI”;
  • odpisy/kopie dyplomów;
  • opis dorobku naukowego i doświadczenia badawczego;
  • inne dokumenty potwierdzające posiadane kwalifikacje.

Załączniki

Weź udział w rekrutacji

  • W przypadku wysyłania dokumentów drogą tradycyjną na kopercie należy umieścić adnotację "Oferta kandydata do pracy - Konkurs nr 1 adiunkt I51" i przesłać na adres korespondencyjny: Politechnika Łódzka, Instytut Biotechnologii Molekularnej i Przemysłowej, ul. Żeromskiego 116, 90-924 Łódź.