Adiunkt stanowisko badawcze

Wydział Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej
Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu
  • Miejsce: Toruń
  • Forma zatrudnienia: umowa o pracę, pełny etat
  • Dziedzina nauk ścisłych i przyrodniczych
  • nauki fizyczne

Opis stanowiska

Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu zatrudni adiunkta w grupie pracowników badawczych w Katedrze Fizyki Matematycznej w Instytucie Fizyki na WFAiIS w ramach Uniwersyteckiego Centrum Doskonałości „Dynamika, analiza matematyczna i sztuczna inteligencja”, kierowanym przez prof. dr. hab. Mariusza Lemańczyka

Nasze wymagania

  • doktorat z fizyki lub matematyki (nie dłużej niż 5 lat po uzyskaniu stopnia doktora)
  • udokumentowane doświadczenie naukowe (publikacje, prezentacje podczas konferencji)
  • doświadczenie badawcze z następujących dziedzin: algebry operatorowe, odwzorowania dodatnie, kanały kwantowe, kwantowe układy otwarte, kwantowa teoria informacji
  • znajomość języków programowania (będzie niewątpliwym atutem)
  • motywacja i chęci do prowadzenia badań naukowych
  • samodzielność i zainteresowanie tematyką badawczą (kwantowa teoria informacji, kwantowe splątanie, algebry operatorowe, kwantowe odwzorowania dynamiczne)
  • znajomość języka angielskiego (znajomość języka polskiego nie jest wymagana)
  • umiejętność pracy w zespole

Zakres obowiązków

  • prowadzenie badań naukowych

Oferujemy

  • umowa o pracę na stanowiska adiunkta badawczego na Wydziale Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej UMK w Toruniu na okres 12 miesięcy,
  • wynagrodzenie 9 000 PLN brutto
  • brak obowiązków dydaktycznych

Dokumenty wymagane do rekrutacji

  • kwestionariusz osobowy dla osoby ubiegającej się o zatrudnienie
  • odpis dyplomu ukończenia studiów wyższych
  • odpis dyplomu doktorskiego
  • informacja o dorobku naukowym, dydaktycznym i organizacyjnym (autoreferat uwzględniający najważniejsze dziedziny badawcze, oraz osiągnięcia naukowe, dydaktyczne i inne kandydata)
  • wykaz publikacji (z podaniem wydawnictwa, roku opublikowania i ilości stron)
  • oświadczenie w trybie art. 109 ust. 1 ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym (o niekaralności)
  • oświadczenie stwierdzające, że Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu będzie podstawowym miejscem pracy - w przypadku wygrania konkursu
  • Oświadczenie o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych zawartych w ofercie pracy dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji, zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 (Dz. U. UE L 119/1)
  • list rekomendacyjny
  • list motywacyjny zaadresowany do prof. dr. hab. Andrzeja Tretyna, Rektora UMK

Załączniki

Weź udział w rekrutacji

  • Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu
    Wydział Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej
    ul. Grudziądzka 5
    87-100 Toruń
    adnotacja: "DAMSI 2" (oferta nr 4566)