Adiunkt stanowisko badawczo-dydaktyczne

  • Miejsce: Gdańsk
  • Forma zatrudnienia: umowa o pracę, pełny etat
  • Dziedzina nauk społecznych
  • nauki o komunikacji społecznej i mediach

Opis stanowiska

Instytut Mediów, Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Wydziale Nauk Społecznych na Uniwersytecie Gdańskim poszukuje kandydatki/kandydata na stanowisko adiunkta w Zakładzie Dziennikarstwa i Mediów

Nasze wymagania

  • ukończone studia magisterskie na kierunku dziennikarstwo i komunikacja społeczna
  • stopień doktora nauk społecznych lub humanistycznych
  • zainteresowania badawcze dotyczące badania prasy, mediów, środowiska dziennikarskiego w perspektywach, historycznej i współczesnej, medialnego obrazu wydarzeń i postaci historycznych
  • aktywność organizacyjna związana z dziennikarstwem i mediami
  • dorobek naukowy (publikacje naukowe/wystąpienia konferencyjne) w obszarze dyscypliny nauki o komunikacji społecznej i mediach
  • doświadczenie w przygotowywaniu tekstów dziennikarskich
  • doświadczenie w prowadzeniu zajęć dydaktycznych
  • znajomość języka angielskiego (B2)

Zakres obowiązków

  • w załączniku

Dokumenty wymagane do rekrutacji

  • Podanie o zatrudnienie (skierowane do JM Rektora Uniwersytetu Gdańskiego)
  • Kwestionariusz osobowy dla osoby ubiegającej się o zatrudnienie (dostępny na stronie https://ug.edu.pl/pracownicy/strony_jednostek/dzial_kadr);
  • Odpis dyplomu uzyskania tytułu magistra
  • Odpis dyplomu uzyskania stopnia doktora
  • Informacja o dorobku naukowym, dydaktycznym, organizacyjnym i określonych w ogłoszeniu wymaganiach

Załączniki

Weź udział w rekrutacji

  • Sekretariat Instytutu Mediów, Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Gdańskiego (ul. Bażyńskiego 4, Gdańsk, pok. S437)