Asystent stanowisko badawczo-dydaktyczne

Wydział Chemii
Uniwersytet w Białymstoku
  • Miejsce: Białystok
  • Forma zatrudnienia: umowa o pracę, pełny etat
  • Dziedzina nauk ścisłych i przyrodniczych
  • nauki chemiczne

Opis stanowiska

prowadzenie badań naukowych, publikowanie artykułów naukowych oraz udział w konferencjach, prowadzenie rożnych form zajęć dydaktycznych na kierunkach prowadzonych przez Wydział Chemii, udział w pracach organizacyjnych Wydziału Chemii

Nasze wymagania

  • tytuł magistra nauk chemicznych lub tytuł magistra nauk chemicznych z perspektywą uzyskania stopnia doktora nauk chemicznych do końca roku akademickiego 2023/2024 (otwarty przewód doktorski)
  • znajomość zaawansowanych technik fizykochemicznych (mikroelektroforeza, technika Langmuira, napięcie międzyfazowe) udokumentowany publikacjami naukowymi w czasopismach indeksowanych w Journal Citation Reports
  • doświadczenie w prowadzeniu badań dotyczących właściwości fizykochemicznych membran zarówno naturalnych, jak i ich modeli
  • wystąpienia na konferencjach krajowych i/lub międzynarodowych
  • umiejętność pracy w zespole
  • doświadczenie w prowadzeniu zajęć dydaktycznych
  • dobrą znajomość języka angielskiego, w przypadku cudzoziemców – języka polskiego w stopniu umożliwiającym prowadzenie zajęć dydaktycznych
  • wprzypadku obcokrajowców wymagana jest nostryfikacja dyplomu przez NAWA lub informacja o wszczęciu procedury nostryfikacyjnej

Mile widziane

  • opinia dotychczasowego opiekuna naukowego lub przełożonego o kwalifikacjach i predyspozycjach kandydata do pracy naukowej

Zakres obowiązków

  • prowadzenie badań naukowych
  • publikowanie artykułów naukowych oraz udział w konferencjach
  • prowadzenie rożnych form zajęć dydaktycznych na kierunkach prowadzonych przez Wydział Chemii
  • udział w pracach organizacyjnych Wydziału Chemii

Dokumenty wymagane do rekrutacji

  • podanie skierowane do Rektora o zatrudnienie na stanowisku asystenta
  • oświadczenie o spełnieniu warunków określonych w art. 113 ustawy z dnia 20 lipca 2018 r. Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce
  • kopię dyplomu uzyskania tytułu magistra lub stopnia doktora nauk chemicznych
  • charakterystykę dorobku naukowego i dydaktycznego, w tym wykaz publikacji;
  • kwestionariusz osobowy dla osób ubiegających sie o zatrudnienie
  • opinia dotychczasowego opiekuna naukowego lub przełożonego o kwalifikacjach i predyspozycjach kandydata do pracy naukowej;
  • oświadczenie, że w przypadku zatrudnienia Uniwersytet w Białymstoku będzie podstawowym miejscem pracy w rozumieniu ustawy prawo o szkolnictwie wyższym
  • oświadczenie o spełnieniu warunków określonych w art. 113 ustawy;
  • oświadczenie p wyrazeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych