Asystent stanowisko badawczo-dydaktyczne

Wydział Oceanografii i Geografii
Uniwersytet Gdański
  • Miejsce: Gdańsk
  • Forma zatrudnienia: umowa o pracę, pełny etat
  • Dziedzina nauk ścisłych i przyrodniczych
  • nauki o Ziemi i środowisku

Opis stanowiska

Badania: Udział w badaniach naukowych w zakresie hydrologii, w szczególności prowadzenie badań terenowych, pobieranie próbek środowiskowych do analiz, statystyczne opracowanie danych pomiarowych. Rozwijanie kreatywności naukowej i publikowanie wyników badań w renomowanych czasopismach. Umiejętność przygotowania i składania projektów naukowych.
Dydaktyka: Od kandydatów oczekuje się prowadzenia ćwiczeń, zajęć terenowych oraz innych form nauczania studentów geografii i gospodarki wodnej. Kandydat będzie również współuczestniczył w opiece naukowej nad pracami licencjackimi studentów geografii i gospodarki wodnej.

Nasze wymagania

  • wykształcenie: ukończone studia magisterskie w zakresie geografii lub oceanografii
  • doświadczenie: udokumentowane osiągnięcia naukowe (publikacje naukowe),
  • doświadczenie: udokumentowane uczestnictwo w międzynarodowych konferencjach naukowych,
  • doświadczenie: dyspozycyjność do pracy w systemie ekspedycyjnym,
  • doświadczenie: udokumentowany oryginalny dorobek naukowy w recenzowanych czasopismach, potwierdzający doświadczenie w ww. zakresie,
  • umiejętność pracy w interdyscyplinarnym zespole badawczym
  • dobra znajomość języka polskiego i angielskiego, osoba zatrudniona będzie zobowiązana do przygotowania i poprowadzenia w ramach pensum dydaktycznego zajęć w tych dwóch językach

Mile widziane

  • mile widziana znajomość podstaw modelowania hydrologicznego,

Zakres obowiązków

  • kształcenie i wychowywanie studentów lub uczestniczenie w kształceniu doktorantów
  • prowadzenie zajęć dydaktycznych na studiach stacjonarnych,
  • prowadzenie działalności naukowej,
  • upowszechnianie wyników działalności naukowej, w postaci artykułów naukowych i monografii naukowych,
  • obowiązki organizacyjne na rzecz Katedry i Wydziału.

Dokumenty wymagane do rekrutacji

  • podanie o zatrudnienie skierowanego do JM Rektora Uniwersytetu Gdańskiego,
  • kwestionariusz osobowy (formularz do pobrania na stronie: https://oig.ug.edu.pl/wydzial/oferty-pracy),
  • kopia dyplomu magisterskiego,
  • wykaz dorobku naukowego, dydaktycznego i organizacyjnego,
  • dokumenty poświadczające doświadczenie, o którym mowa w kryteriach konkursowych,
  • opinia z dotychczasowego miejsca pracy lub opinii opiekuna naukowego,
  • oświadczenie o czynnej znajomości języka angielskiego,
  • Kandydat może też złożyć inne dokumenty lub podać informacje, które w jego ocenie mogą być przydatne w rozstrzygnięciu konkursu.