Asystent stanowisko dydaktyczne

  • Miejsce: Łódź
  • Forma zatrudnienia: umowa o pracę, pełny etat
  • Dziedzina nauk humanistycznych
  • językoznawstwo

Opis stanowiska

Politechnika Łódzka jest jedną z najlepszych uczelni technicznych w Polsce. Posiada ponad 75-letnią tradycję
i doświadczenie w kształceniu kadr i prowadzeniu badań naukowych. Jest atrakcyjnym partnerem dla biznesu. Współpracuje z największymi firmami w kraju i za granicą. Prowadzi badania naukowe na europejskim poziomie, tworzy nowe technologie i patenty przy współpracy z najlepszymi ośrodkami naukowymi na całym świecie. Jednym z filarów zarządzania Politechniką Łódzką jest równe traktowanie pracowników niezależnie od ich płci, wieku, rasy czy innych cech demograficzno-społecznych. W 2016 roku PŁ jako pierwsza Uczelnia techniczna w Polsce otrzymała logo HR EXCELLENCE IN RESEARCH, potwierdzające, że Uczelnia stosuje zasady „Europejskiej Karty Naukowca” i „Kodeksu postępowania przy rekrutacji pracowników naukowych”.

Nasze wymagania

  • wykształcenie filologiczne - filologia germańska,
  • tytuł magistra,
  • doświadczenie w pracy na stanowisku nauczyciela języka niemieckiego, w tym nauczania języka niemieckiego technicznego,
  • bardzo dobra znajomość metodyki nauczania języków obcych,
  • pełna dyspozycyjność i gotowość do pracy dydaktycznej na różnych poziomach zaawansowania, znajomość Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia językowego (ESOKJ/CEFR),
  • doświadczenie w pracy dydaktycznej na uczelni wyższej,
  • udokumentowany udział w szkoleniach (stażach, kursach) podwyższających kwalifikacje zawodowe, które oceniane będą pod kątem ich przydatności w pracy w CJ PŁ.

Mile widziane

  • doświadczenie na podobnym stanowisku,
  • zdolność krytycznego myślenia i skutecznego rozwiązywania problemów,
  • umiejętność pracy w zespole, komunikatywność,
  • umiejętność podejmowania inicjatyw i konsekwencji w działaniu,
  • biegła obsługa pakietu MS Office.

Zakres obowiązków

  • kształcenie i wychowywanie studentów poprzez realizację pensum dydaktycznego,
  • inne prace związane z procesem dydaktycznym, kształceniem i wychowywaniem studentów,
  • uczestniczenie w pracach organizacyjnych Uczelni,
  • stałe podnoszenie kompetencji zawodowych.

Oferujemy

  • umowa o pracę
  • możliwość aktywnego rozwoju zawodowego, podnoszenie i nabywanie nowych kwalifikacji (wyjazdy krajowe i zagraniczne, szkolenia),
  • nowoczesne warunki pracy.

Dokumenty wymagane do rekrutacji

  • podanie o zatrudnienie do JM Rektora PŁ
  • Kwestionariusz osobowy dla osoby ubiegającej się o zatrudnienie w Politechnice Łódzkiej, stanowiący załącznik nr 1.1 do „POLITYKI OTM-R – OTWARTY PRZEJRZYSTY MERYTORYCZNY PROCES REKRUTACJI”;
  • Klauzula o ochronie danych osobowych, stanowiąca załącznik nr 1.2 do „POLITYKI OTM-R – OTWARTY PRZEJRZYSTY MERYTORYCZNY PROCES REKRUTACJI”;
  • Zgoda na przetwarzanie danych osobowych, stanowiąca załącznik nr 1.3 do „POLITYKI OTM-R – OTWARTY PRZEJRZYSTY MERYTORYCZNY PROCES REKRUTACJI”;
  • odpisy/kopie dyplomów;
  • inne dokumenty potwierdzające posiadane kwalifikacje.

Załączniki

Weź udział w rekrutacji

  • Pisemnie na adres:
    Politechnika Łódzka Centrum Językowe
    al. Politechniki 12, 93-590 Łódź