Asystent stanowisko badawczo-dydaktyczne

Wydział Historyczny
Uniwersytet Jagielloński
  • Miejsce: Kraków
  • Forma zatrudnienia: umowa o pracę, pełny etat
  • Dziedzina nauk humanistycznych
  • historia

Nasze wymagania

  • posiadanie co najmniej tytułu zawodowego magistra, magistra inżyniera lub równorzędnego
  • predyspozycje do pracy badawczej
  • posiadanie przygotowania do prowadzenia pracy dydaktycznej
  • ukończone studia magisterskie na kierunku historia
  • ukończona specjalizacja w zakresie archiwistyki (I i/lub II stopnia) lub studiów podyplomowych w zakresie archiwistyki i zarządzania dokumentacją oraz edytorstwa
  • posiadanie zainteresowań naukowych z zakresu archiwistyki i edytorstwa źródeł historycznych
  • doświadczenie w zakresie edycji źródeł nowożytnych
  • udokumentowane doświadczenie w pozyskiwaniu i realizowaniu krajowych lub międzynarodowych projektów badawczych
  • ukończona specjalizacja nauczycielska wraz z przygotowaniem pedagogicznym
  • doświadczenie w pracy dydaktycznej i wykorzystywaniu nowoczesnych metod dydaktycznych
  • doświadczenie w organizacji konferencji i seminariów badawczych
  • doświadczenie w działalności na rzecz upowszechnienia i popularyzacji nauki

Zakres obowiązków

  • Zgodnie z Załącznikiem nr 1 do Regulaminu pracy Uniwersytetu Jagiellońskiego

Dokumenty wymagane do rekrutacji

  • CV
  • kwestionariusz osobowy dla osoby ubiegającej się o zatrudnienie
  • kopia dyplomu magisterskiego lub doktorskiego – jeżeli Kandydat /Kandydatka posiada
  • informacja o dorobku naukowym, dydaktycznym i organizacyjnym Kandydata /Kandydatki
  • oświadczenie stwierdzające, że UJ będzie podstawowym miejscem pracy w przypadku wygrania konkursu
  • oświadczenie w trybie art. 113 ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce
  • oświadczenie o znajomości i akceptacji zasad dotyczących zarządzania własnością intelektualną oraz zasad komercjalizacji UJ
  • wykaz publikacji (z podaniem wydawnictwa i ilości stron)
  • informacja o ewentualnie realizowanych zajęciach dydaktycznych
  • opinia o predyspozycjach Kandydata/ Kandydatki do pracy nauczyciela akademickiego – z uwzględnieniem wyników ankiet studenckich, jeżeli Kandydat /Kandydatka takiej ocenie podlegał/a oraz o działalności naukowej