Asystent stanowisko badawczo-dydaktyczne

Wydział Filologiczny, Katedra Informatologii i Bibliologii
Uniwersytet Łódzki
  • Miejsce: Łódź
  • Forma zatrudnienia: umowa o pracę, pełny etat
  • Dziedzina nauk społecznych
  • nauki o komunikacji społecznej i mediach

Opis stanowiska

konkurs na stanowisko asystenta

Nasze wymagania

  • posiadanie minimum stopień doktora w zakresie nauk humanistycznych lub społecznych: bibliotekoznawstwa i informacji naukowej lub bibliologii i informatologii lub nauk o komunikacji społecznej i mediach
  • posiadanie w swoim dorobku naukowym publikacje oraz czynne uczestnictwo w konferencjach naukowych ze wskazanych w punkcie 1 dyscyplin
  • doświadczenie w prowadzeniu zajęć ze studentami
  • wiedza w zakresie nowoczesnych metod nauczania na poziomie wyższym
  • gotowość do inicjowania i kierowania projektami badawczymi
  • kompetencje do prowadzenia przedmiotów na kierunkach Informacja w środowisku cyfrowym oraz Informatologia z biznesowym językiem angielskim, związanych z zarządzaniem informacją i mediami
  • umiejętność pracy w zespole

Mile widziane

  • płynna znajomość języka angielskiego

Zakres obowiązków

  • w zakresie pracy badawczej - czynne uczestniczenie w konferencjach naukowych oraz systematyczne publikowanie monografii autorskich i artykułów naukowych w wydawnictwach i czasopismach naukowych zamieszczanych w aktualizowanym wykazie czasopism naukowych i wydawnictw MEiN
  • w zakresie pracy dydaktycznej - prowadzenie przedmiotów dydaktycznych (przykładowe przedmioty: nauki o komunikowaniu, instytucje książki w sieci, zarządzanie informacją w mediach, edytorstwo publikacji cyfrowych, projektowanie informacji w środowisku cyfrowym, wyszukiwanie i ocena jakości informacji elektronicznej);
  • w zakresie pracy organizacyjnej - aktywne włączanie się w działania organizacyjne na rzecz Katedry i Wydziału", praca na rzecz wpływu wyników badań pracowników Katedry na środowisko gospodarczo-społeczne

Dokumenty wymagane do rekrutacji

  • kwestionariusz osobowy dostępny na stronie https://www.uni.lodz.pl/kariera
  • życiorys, a w nim wykaz dotychczasowych osiągnięć naukowych (publikacji, referatów konferencyjnych, staży i projektów naukowych itp.);
  • odpis dyplomu doktorskiego lub postanowienie komisji o przyjęciu publicznej obrony doktoratu
  • oświadczenie, że Uniwersytet Łódzki będzie podstawowym miejscem pracy dostępne na stronie https://www.uni.lodz.pl/kariera