Asystent stanowisko badawcze

Centrum Zaawansowanych Materiałów i Technologii CEZAMAT
Politechnika Warszawska
  • Miejsce: Warszawa
  • Forma zatrudnienia: umowa o pracę, pełny etat
  • Dziedzina nauk ścisłych i przyrodniczych
  • biotechnologia

Opis stanowiska

Endometrioza jest przewlekłą chorobą charakteryzującą się obecnością tkanki podobnej do endometrium poza jamą macicy, najczęściej w otrzewnej i na jajnikach. Ta choroba wywołuje przewlekły ból, stan zapalny, tworzy blizny i zrosty tkankowe, często prowadząc do niepłodności i zwiększonego ryzyka rozwoju nowotworu jajnika. Obecne metody leczenia, skupiają się na stosowaniu leków przeciwbólowych, hormonalnych i na operacyjnym usuwaniu ognisk choroby. Celem projektu jest opracowanie nowych modeli badawczych endometrium w postaci trójwymiarowej (3D) i unaczynionej struktury, wykorzystując technologię Organ-on-a-chip.
Kandydat powinien wykazać się udokumentowaną wiedzą o profilu naukowym z zakresu biologii, biotechnologii lub nauk pokrewnych. Kandydat powinien posiadać wiedzę z zakresu takich technik jak RT-PCR, Western Blot, cytometria przepływowa, mikroskopia konfokalna, doświadczenie w hodowli i analizie komórek in vitro.

Nasze wymagania

  • ukończenie studiów wyższych i uzyskanie tytułu zawodowego magistra lub tytułu równorzędnego
  • doktorant ostatniego roku Szkoły Doktorskiej lub młody doktor posiadający stopnia naukowego doktora w jednej z następujących dyscyplin: biologia, biotechnologia lub nauki pokrewne
  • doświadczenie w hodowli i analizie komórek in vitro, mile widziane doświadczenie w zakresie komórek endometrium
  • znajomość takich technik jak RT-PCR, Western Blot, cytometria przepływowa, mikroskopia konfokalna
  • doświadczenie badawcze, udokumentowane publikacjami naukowymi
  • doświadczenie w realizacji projektów badawczych
  • bardzo dobra znajomość języka angielskiego
  • samodzielność, kreatywność, dobra organizacja, wysoka motywacja do pracy naukowej

Zakres obowiązków

  • prowadzenie badań

Dokumenty wymagane do rekrutacji

  • podanie do prorektora ds. ogólnych
  • życiorys
  • kwestionariusz osobowy dla osoby ubiegającej się o zatrudnienie
  • kopie dyplomu ukończenia studiów wyższych i uzyskanie tytułu zawodowego magistra lub tytułu równorzędnego (w przypadku konieczności nostryfikację dyplomu)
  • odpis dyplomu doktorskiego (jeśli dotyczy)
  • wykaz dorobku naukowego, dydaktycznego i organizacyjnego
  • inne dokumenty potwierdzające posiadanie dodatkowych kwalifikacji
  • oświadczenie o uznaniu PW jako podstawowego miejsca pracy, w rozumieniu ustawy - Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce
  • oświadczenie o pełnej zdolności do czynności prawnej
  • oświadczenie o korzystaniu z pełni praw publicznych
  • oświadczenie o nieskazaniu prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe oraz nieukaraniu karą dyscyplinarną, o której mowa w art. 276 ust. 1 pkt 7 i 8 ustawy

Weź udział w rekrutacji

  • Osobiście w uczelni lub pocztą tradycyjną na adres:
    Centrum Zaawansowanych Materiałów i Technologii Cezamat,
    ul. Poleczki 19,
    02-822 Warszawa.