Asystent stanowisko badawczo-dydaktyczne

Uniwersytet Łódzki
  • Miejsce: Łódź
  • Forma zatrudnienia: umowa o pracę, pełny etat
  • Dziedzina nauk społecznych
  • ekonomia i finanse

Opis stanowiska

Kandydat na ww. stanowisko powinien spełniać wymagania art. 113 i art. 116 ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce z dnia 20 lipca 2018 r. (Dz. U. z 2022 r. poz. 574 ze zm.) oraz Statutu Uniwersytetu Łódzkiego.

Nasze wymagania

  • posiadających co najmniej tytuł magistra w obszarach: ekonomii, gospodarki przestrzennej lub zarządzania
  • gotowych zadeklarować dalszą pracę naukową w dziedzinie nauk społecznych w co najmniej jednej z wymienionych dyscyplin: ekonomia i finanse, geografia społeczno-ekonomiczna i gospodarka przestrzenna
  • gotowych do podjęcia zatrudnienia w UŁ jako podstawowym miejscu pracy,
  • znających język angielski na poziomie umożliwiającym swobodną komunikację,
  • ze względu na współpracę bezpośrednią katedry z uczelniami w Turcji preferowana znajomość języka tureckiego na poziomie komunikatywnym,

Mile widziane

  • mile widziana osoba będąca w trakcie studiów doktorskich najlepiej z doświadczeniem dydaktycznym,
  • dodatkowym atutem będzie udokumentowany udział w projektach naukowych i dydaktycznych

Zakres obowiązków

  • Obowiązkiem jest sumienne i staranne wykonywanie powierzonych zadań oraz stosowanie się do poleceń przełożonych, które dotyczą pracy, jeżeli nie są one sprzeczne z przepisami prawa
  • Przestrzegać obowiązujących przepisów prawa, w tym w szczególności przepisów ustawy z 20 lipca 2018 r. Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (Dz. U. z 2018 r., poz. 1668 ze zm.);
  • Przestrzegać obowiązujących przepisów prawa wewnętrznego UŁ, w tym w szczególności tych zawartych w Regulaminie pracy UŁ i Regulaminie wynagradzania pracowników UŁ

Oferujemy

  • elastyczny czas pracy, typowy dla pracy akademickiej,
  • możliwości rozwoju naukowego,
  • pracę w inspirującym, interdyscyplinarnym zespole badaczek i badaczy, zajmującym się procesami rozwoju gospodarczego i przestrzennego miast i regionów, politykami rozwoju jednostek terytorialnych, i problematyką rozwoju zrównoważonego,
  • możliwości wielu wyjazdów krajowych i zagranicznych i pracę w środowisku międzynarodowym
  • kontakty z licznymi podmiotami samorządowymi i rządowymi, oraz organizacjami pozarządowymi, umożliwiającym współpracę praktyczną i prowadzenie rzetelnych badań terenowych
  • bardzo atrakcyjne benefity pracownicze i system premii i nagród
  • dużą wolność i wsparcie w kształtowaniu dalszej ścieżki własnej kariery zawodowej.

Dokumenty wymagane do rekrutacji

  • kwestionariusz osobowy, oświadczenia i promesa dostępne na stronie internetowej Uniwersytetu Łódzkiego https://www.uni.lodz.pl/kariera
  • kopię dyplomu ukończenia studiów wyższych
  • CV
  • wykaz dotychczasowego dorobku,
  • dokumenty potwierdzające odbyte szkolenia, kursy i posiadane certyfikaty (w tym językowe); w przypadku braku certyfikatów oświadczenie dotyczące stopnia znajomości języków obcych (podstawowy, średniozaawansowany, zaawansowany),
  • opcjonalnie - opinię z ostatniego miejsca pracy