Asystent stanowisko badawczo-dydaktyczne

  • Miejsce: Gdynia
  • Forma zatrudnienia: umowa o pracę, pełny etat
  • Dziedzina nauk ścisłych i przyrodniczych
  • nauki o Ziemi i środowisku

Opis stanowiska

W zakresie obowiązków pracownika będzie prowadzenie badań z zakresu geofizyki, hydrografii i hydroakustyki, ze szczególnym uwzględnieniem badań w zakresie akustyki pasywnej. Od kandydata oczekuje się wysokiej aktywności publikacyjnej, prowadzenia zajęć dydaktycznych oraz udziału w działalności organizacyjnej.

Nasze wymagania

  • wykształcenie: tytuł zawodowy magistra w zakresie oceanografii fizycznej lub fizyki, mile widziana specjalizacja akustyka morza,
  • doświadczenie: dydaktyczne z zakresu geofizyki i oceanografii fizycznej,
  • doświadczenie: w pracach hydrograficznych na specjalistycznym statku badawczym,
  • umiejętność: predyspozycje do pracy naukowej (przede wszystkim będą brane pod uwagę opublikowane artykuły, uczestnictwo w konferencjach naukowych, udział w finansowanych projektach badawczych, udokumentowany staż),
  • umiejętność: praktyczna i teoretyczna wiedza z zakresu, geofizyki, hydrografii, hydroakustyki,
  • umiejętność: obsługi programu do akwizycji danych akustycznych typu QINSy oraz programów hydrograficznych do ich analizy np. QIMERA,
  • umiejętność: programowania w środowisku Matlab lub Python i analizy danych hydroakustycznych,
  • umiejętność: dobra znajomość programów GIS,
  • umiejętność: dobra znajomość języka polskiego i angielskiego, osoba zatrudniona będzie zobowiązana do przygotowania i poprowadzenia w ramach pensum dydaktycznego zajęć w tych dwóch językach.

Zakres obowiązków

  • prowadzenie zajęć dydaktycznych na studiach stacjonarnych,
  • kształcenie i wychowywanie studentów,
  • prowadzenie badań naukowych i upowszechnianie ich wyników, w tym za pomocą publikacji naukowych,
  • działalność organizacyjna na rzecz katedry i Wydziału.

Dokumenty wymagane do rekrutacji

  • podanie o zatrudnienie skierowanego do JM Rektora Uniwersytetu Gdańskiego,
  • kwestionariusz osobowy (formularz do pobrania na stronie https://ug.edu.pl/pracownicy/strony_jednostek/ dzial_zarzadzania_kadrami),
  • kopia dyplomu magisterskiego,
  • wykaz dorobku naukowego, dydaktycznego i organizacyjnego,
  • dokumenty poświadczające doświadczenie, o którym mowa w kryteriach konkursowych,
  • opinia z dotychczasowego miejsca pracy lub opinii opiekuna naukowego,
  • oświadczenia o czynnej znajomości języka angielskiego,
  • Kandydat może też złożyć inne dokumenty lub podać informacje, które w jego ocenie mogą być przydatne w rozstrzygnięciu konkursu.

Załączniki

Weź udział w rekrutacji

  • Uniwersytet Gdański
    Wydział Oceanografii i Geografii
    al. Marszałka Piłsudskiego 46
    81-378 Gdynia
    Budynek główny, II piętro pok. 204