Asystent stanowisko badawczo-dydaktyczne

Katedra Mikrobiologii Molekularnej
Uniwersytet Łódzki
  • Miejsce: Łódź
  • Forma zatrudnienia: umowa o pracę, pełny etat
  • Dziedzina nauk ścisłych i przyrodniczych
  • nauki biologiczne

Opis stanowiska

Praca będzie polegać na: wykonywaniu i analizowaniu badań naukowych z zakresu mikrobiologii, immunologii i biologii molekularnej pod opieką pracowników samodzielnych oraz sporządzaniu dokumentacji zrealizowanych zadań, prowadzeniu zajęć dydaktycznych dla studentów kierunków mikrobiologia, biotechnologia i biologia (specj. genetyka) oraz upowszechnianiu nauki, a także realizacji pomocniczych prac organizacyjnych.
WYMIAR GODZINOWY: pełen etat; umowa na zastępstwo

Nasze wymagania

  • Kandydat powinien spełniać następujące kryteria, i posiadać: ― tytuł zawodowy magistra biologii lub dyscypliny pokrewnej, uznawany w Polsce; ― udokumentowaną aktywność publikacyjną w zakresie specjalizacji (minimum 3 publikacje z listy JCR, >100 pkt MNiSW, w tym co najmniej jedna jako pierwszy autor) oraz doświadczenie w realizacji zadań badawczych w projektach naukowych i/lub komercyjnych jako wykonawca; ― doświadczenie w prowadzeniu zajęć dydaktycznych z zakresu mikrobiologii lub immunologii; ― kompetencje do prowadzenia badań naukowych z wykorzystaniem modeli zwierzęcych in vivo (na podstawie uprawnień); ― płynną znajomość języka polskiego w mowie i piśmie (w tym znajomość terminologii specjalistycznej z zakresu mikrobiologii, immunologii, bioinformatyki i biologii molekularnej);

Mile widziane

  • ― szeroka wiedza teoretyczna z zakresu immunologii, mikrobiologii i genetyki drobnoustrojów; ― doświadczenie w pracy eksperymentalnej z drobnoustrojami i ludzkimi liniami komórkowymi ― znajomość technik stosowanych w mikrobiologii klasycznej, immunologii i biologii molekularnej oraz obsługi oprogramowania biurowego i specjalistycznego; ― dobra znajomość języka angielskiego; ― wysoka kultura osobista, umiejętność komunikacji i pracy w zespole, ― inicjatywa i samodzielność w działaniu.

Zakres obowiązków

  • ― udział w realizacji badań naukowych prowadzonych w Katedrze; ― przygotowywanie publikacji naukowych, wniosków patentowych oraz pozyskiwanie środków na badania naukowe poprzez aplikowanie w konkursach na szczeblu ogólnokrajowym lub międzynarodowym; ― prowadzenie specjalistycznych zajęć dydaktycznych (z zakresu mikrobiologii, immunologii, bioinformatyki); ― terminowe sporządzanie obowiązującej nauczycieli akademickich dokumentacji toku studiów oraz przeprowadzanie zaliczeń prowadzonych zajęć ― stałe i systematyczne podnoszenie kwalifikacji, w tym w celu uzyskania kolejnych stopni naukowych i tytułu naukowego, zgodnie z wytycznymi i planem zatwierdzonym przez kierownika Katedry; ― aktywny udział w konferencjach naukowych, działania na rzecz upowszechniania i popularyzacji wiedzy; ― realizacja międzynarodowej mobilności w celach badawczych; ― kontrola i uzupełnianie stanu gazów technicznych oraz ciekłego azotu; ― inne obowiązki zlecone przez przełożonych.

Dokumenty wymagane do rekrutacji

  • Osoby przystępujące do konkursu powinny złożyć podanie o zatrudnienie skierowane do JM Rektora Uniwersytetu Łódzkiego wraz z wymienionymi poniżej załącznikami: kwestionariusz osobowy dla osoby ubiegającej się o zatrudnienie oraz oświadczenia dostępne na stronie internetowej Uniwersytetu Łódzkiego – w tym oświadczenie, że Uniwersytet Łódzki będzie podstawowym miejscem pracy kandydata (https://www.uni.lodz.pl/kariera), życiorys, a w nim wykaz dotychczasowych osiągnięć naukowych (publikacji, referatów konferencyjnych, staży i projektów naukowych, itp.), kopię dyplomu magistra lub zaświadczenie o uzyskaniu tytułu magistra, klauzulę RODO dostępną na stronie internetowej Uniwersytetu Łódzkiego (https://www.uni.lodz.pl/kariera).