Asystent stanowisko badawczo-dydaktyczne

  • Miejsce: Gdańsk
  • Forma zatrudnienia: umowa o pracę, pełny etat
  • Dziedzina nauk ścisłych i przyrodniczych
  • nauki chemiczne

Opis stanowiska

Stanowisko Asystenta w Zakładzie Dydaktyki i Popularyzacji Nauki na Wydziale Chemii UG, obejmujące różnorodne zadania związane z kształceniem i doskonaleniem nauczycieli chemii: prowadzenie zajęć dydaktycznych dla kandydatów pragnących zdobyć uprawnienia do wykonywania zawodu nauczyciela chemii z wykorzystaniem najnowszych osiągnięć w dziedzinie pedagogiki; prowadzenie interdyscyplinarnych badań naukowych w zakresie chemii i pedagogiki mających na celu doskonalenie kształcenia chemicznego na wszystkich etapach edukacyjnych. Dodatkowym atutem kandydata będzie bezpośrednia znajomość realiów polskiej szkoły płynąca z doświadczenia w wykonywaniu zawodu nauczyciela chemii. Stanowisko obejmuje również zadania związane z prowadzeniem innych zajęć dydaktycznych z chemii oraz prowadzenie dodatkowych badań naukowych w zakresie chemii ogólnej i analitycznej.

Nasze wymagania

  • tytuł zawodowy magistra kierunek chemia
  • uprawnienia do wykonywania zawodu nauczyciela chemii uzyskane w ramach studiów stacjonarnych
  • doktorat z nauk społecznych w zakresie pedagogiki w subdyscyplinie dydaktyka
  • udokumentowany oryginalny dorobek naukowy w czasopismach recenzowanych, w których kandydat jest pierwszym autorem lub współautorem.
  • czynny udział w życiu naukowym przejawiający się w szczególności w wystąpieniach na konferencjach i sympozjach międzynarodowych i krajowych
  • doświadczenie w prowadzeniu zajęć dydaktycznych na poziomie akademickim dla studentów kierunku chemia lub pokrewnych
  • samodzielność w pracy badawczej i umiejętność pracy w zespole, chęć doskonalenia warsztatu naukowego
  • znajomość języka polskiego i angielskiego na poziomie pozwalającym na prowadzenie zajęć dydaktycznych w tych językach

Mile widziane

  • Dodatkowym atutem kandydata będzie bezpośrednia znajomość realiów polskiej szkoły płynąca z doświadczenia w wykonywaniu zawodu nauczyciela chemii przez co najmniej 2 lata w ciągu ostatnich 10 lat.

Zakres obowiązków

  • przygotowanie i prowadzenie zajęć dydaktycznych, w tym w języku obcym, zaliczanych do pensum dydaktycznego, określonych w programach studiów pierwszego i drugiego stopnia oraz jednolitych studiów magisterskich
  • inne prace związane z procesem dydaktycznym, w szczególności: a) przeprowadzanie egzaminów, zaliczeń, kolokwiów bądź innych form weryfikacji zakładanych efektów uczenia się, a także udział w egzaminach komisyjnych; b) gromadzenie i przechowywanie dokumentacji, potwierdzającej uzyskanie zakładanych efektów uczenia się; c) przeprowadzanie konsultacji; d) kierowanie studenckimi praktykami zawodowymi lub sprawowanie opieki nad tymi praktykami; e) udział w hospitacji zajęć dydaktycznych; f) przygotowanie studentów do udziału w konkursach i imprezach kulturalnych; g) przygotowanie wzorów opisów przedmiotów (sylabusów); h) opieka nad studentem w ramach wymiany międzynarodowe
  • prowadzenie działalności naukowej, obejmującej: badania naukowe, badania rozwojowe
  • upowszechnianie wyników działalności naukowej, w sposób przyjęty w reprezentowanej dyscyplinie naukowej
  • pozyskiwanie lub realizacja projektów badawczych i badawczo-rozwojowych, finansowanych ze źródeł zewnętrznych
  • współpraca z Uczelnią w zakresie komercjalizacji wyników badań naukowych lub prac rozwojowych lub know-how związanego z tymi wynikami
  • wykonywanie za pośrednictwem Uczelni usług badawczych na zlecenie podmiotów nienależących do systemu szkolnictwa wyższego i nauki

Dokumenty wymagane do rekrutacji

  • Podanie o zatrudnienie (skierowane do JM Rektora Uniwersytetu Gdańskiego)
  • Kwestionariusz osobowy dla osoby ubiegającej się o zatrudnienie (dostępny na stronie https://ug.edu.pl/pracownicy/strony_jednostek/dzial_kadr)
  • Kopię dyplomu uzyskania tytułu zawodowego magistra w dyscyplinie nauki chemiczne
  • Kopię dyplomu lub zaświadczenie o uzyskaniu stopnia naukowego doktora w dyscyplinie pedagogika
  • Kopie dokumentów potwierdzających inne kwalifikacje kandydata: uprawnień do wykonywania zawodu nauczyciela chemii, zatrudnienia w charakterze nauczyciela chemii w polskiej szkole, itp.
  • Informację o dorobku naukowym i dydaktycznym
  • Oświadczenie o czynnej znajomości języka angielskiego