Asystent stanowisko dydaktyczne

Wydział Mechatroniki i Budowy Maszyn
Politechnika Świętokrzyska
  • Miejsce: Kielce
  • Forma zatrudnienia: umowa o pracę, pełny etat
  • Dziedzina nauk inżynieryjno-technicznych
  • inżynieria mechaniczna

Opis stanowiska

2 stanowiska asystenta. Kandydat powinien posiadać predyspozycje i zamiłowanie do pracy naukowo-badawczej i dydaktycznej w obszarze automatyki i robotyki oraz mieć wiedzę związaną z tą specjalnością.

Nasze wymagania

  • dyplom mgr inż. na kierunku związanym ze specjalnością automatyka i robotyka
  • sprecyzowany indywidualny plan badawczy zawierający harmonogram przygotowania rozprawy doktorskiej zaaprobowany przez pracownika naukowego ze stopniem doktora hab. lub tytułem profesora
  • znajomość zagadnień ze specjalności automatyka i robotyka, w tym teorii regulacji, robotyki, systemów wizyjnych, sterowników PLC
  • programowanie mikrokontrolerów z serii AVR, STM32, ESP32
  • umiejętność projektowania układów elektrycznych i elektronicznych w tym obwodów w PCB
  • umiejętność programowania w językach: C, C++, Matlab, języki programowania sterowników PLC, C# programów dla systemów Windows
  • umiejętności obsługi programów stosowanych w dydaktyce na kierunku automatyka i robotyka: Robot-Studio, SolidWorks, Matlab-Simulink, EPLAN, Mathcad
  • znajomość obsługi urządzeń pomiarowych w tym oscyloskopów, kart pomiarowych, przetworników i czujników
  • biegła znajomość języka polskiego,
  • znajomość języka angielskiego (minimum poziom B2)
  • zamiłowanie do pracy dydaktycznej

Mile widziane

  • doświadczanie w pracy w przemyśle
  • doświadczenie w pracy dydaktycznej
  • publikacje w czasopismach znajdujących się na liście czasopism punktowanych
  • prowadzenie badań naukowych związanych z cyfrowym przetwarzaniem obrazów
  • działalność promocyjna na rzecz uczelni

Zakres obowiązków

  • prowadzenie zajęć dydaktycznych
  • wspomaganie prac naukowo-badawczych w dyscyplinie inżynieria mechaniczna

Dokumenty wymagane do rekrutacji

  • podanie o zatrudnienie skierowane do JM Rektora Politechniki Świętokrzyskiej
  • życiorys (CV)
  • kwestionariusz osobowy
  • odpis dyplomu ukończenia studiów wyższych oraz opis indywidualnego planu badawczego
  • informacja o doświadczeniu dydaktycznym i dorobku naukowym wraz z wykazem publikacji
  • oświadczenie Kandydata, że Politechnika Świętokrzyska będzie Jego podstawowym miejscem pracy w rozumieniu ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce

Załączniki

Weź udział w rekrutacji

  • Politechnika Świętokrzyska
    Al. Tysiąclecia Państwa Polskiego 7
    25-314 Kielce