Asystent stanowisko badawczo-dydaktyczne

Wydział Inżynierii Mechanicznej
Wojskowa Akademia Techniczna im. Jarosława Dąbrowskiego
  • Miejsce: Warszawa
  • Forma zatrudnienia: umowa o pracę, pełny etat
  • Dziedzina nauk inżynieryjno-technicznych
  • inżynieria mechaniczna

Opis stanowiska

Asystent w grupie badawczo – dydaktycznej Wydziału Inżynierii Mechanicznej Wojskowej Akademii Technicznej.

Nasze wymagania

  • spełnienie wymagań określonych w art. 113 ustawy z dnia 20 lipca 2018 r. Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (Dz. U. z 2018, poz. 1668, z późn. zm.);
  • stopień naukowy mgr inż. w dziedzinie nauk technicznych, w dyscyplinie: inżynieria mechaniczna;
  • zaawansowana wiedza i umiejętności w zakresie: spedycji, transportu drogowego, konwencji ADR i AETR tribologii, płynów eksploatacyjnych (w tym biopaliw), ekologistki, recyklingu w logistyce, termodynamiki, budowy pojazdów samochodowych oraz nowoczesnych napędów ekologicznych i silników spalinowych budowy i eksploatacji oraz badań nad pojazdami samochodowymi ze szczególnym naciskiem na środki transportu drogowego;
  • dorobek naukowy w dyscyplinie inżynieria mechaniczna (artykuły w czasopismach i wydawnictwach punktowanych, w tym minimum 2 artykuły w czasopismach z listy MNiSW po min. 100 pkt. opublikowane w ciągu ostatnich 3 lat);
  • udokumentowane, co najmniej roczne doświadczenie w pracy na uczelni wyższej o profilu technicznym lub instytucie naukowo-badawczym w dyscyplinie inżynieria mechaniczna lub pokrewnej;
  • gotowość do prowadzenia w języku polskim i angielskim wykładów, seminariów i ćwiczeń audytoryjnych i laboratoryjnych z zakresu spedycji, transportu drogowego, konwencji ADR i AETR, tribologii, płynów eksploatacyjnych (w tym biopaliw), ekologistki, recyklingu w logistyce, termodynamiki, budowy pojazdów samochodowych oraz nowoczesnych napędów ekologicznych i silników spalinowych, budowy i eksploatacji oraz badań nad pojazdami samochodowymi ze szczególnym naciskiem na środki transportu drogowego;
  • gotowość aktywnego uczestnictwa w pracach naukowo badawczych (obszar aktywności naukowej kandydata powinien obejmować badania pojazdów w tym ich układów napędowych);
  • znajomość aktów prawnych w zakresie badań technicznych pojazdów;
  • znajomość systemów kształcenia na odległość (Microsoft Teams, Google Meet itp.);
  • prawo jazdy kategorii C,D, E;
  • potwierdzona znajomość konwencji ADR;
  • umiejętność analitycznego myślenia, umiejętność pracy w zespole, dyspozycyjność.

Zakres obowiązków

  • prowadzenie ćwiczeń audytoryjnych i laboratoryjnych oraz udzielanie konsultacji według obowiązujących planów i harmonogramów kształcenia studiów wyższych, studiów podyplomowych i kursów dokształcających;
  • prowadzenie dokumentacji zaliczeń i egzaminów;
  • udział w opracowaniu planów studiów i programów kształcenia;
  • opracowanie kart informacyjnych przedmiotów przydzielonych do realizacji;
  • opracowanie treści szczegółowych ćwiczeń audytoryjnych i laboratoryjnych realizowanych przedmiotów;
  • opracowanie pomocy dydaktycznych, a w szczególności podręczników, skryptów i prezentacji komputerowych do realizowanych przedmiotów;
  • przeprowadzanie kolokwiów, sprawdzianów i innych zajęć kontrolno weryfikacyjnych;
  • prowadzenie badań naukowych w ramach prac badawczych statutowych i własnych, w tym przede wszystkim wspomagających prowadzenie dydaktyki i kształcenie kadr;
  • uczestniczenie w pracach organizacyjnych na rzecz procesu dydaktycznego i prowadzenia badań naukowych;
  • publikowanie wyników badań naukowych w wysoko punktowanych czasopismach naukowych z aktualnych wykazów Ministra Nauki i Szkolnictwa;
  • udział w przedsięwzięciach mających na celu rozwój bazy dydaktycznej i badawczej Instytutu;
  • aplikowanie o projekty badawcze finansowane ze źródeł krajowych i zagranicznych;
  • udział w przedsięwzięciach zlecanych Instytutowi przez wyższych przełożonych w zakresie popularyzowania nauki oraz promowanie wizerunku Wydziału i Akademii;
  • przestrzeganie przepisów obowiązujących w WAT, w tym dotyczących dyscypliny pracy, ochrony informacji niejawnych, bhp i ochrony ppoż.

Dokumenty wymagane do rekrutacji

  • podanie o zatrudnienie skierowane do Rektora Wojskowej Akademii Technicznej;
  • kwestionariusz osobowy;
  • życiorys (CV), informację o zainteresowaniach i osiągnięciach badawczych, dydaktycznych i organizacyjnych;
  • certyfikat znajomości języka polskiego dla cudzoziemców na poziomie min. B2;
  • certyfikat znajomości języka angielskiego na poziomie min. B2;
  • kserokopie/odpisy dyplomów oraz innych dokumentów potwierdzających posiadane kwalifikacje oraz potwierdzające dotychczasowy przebieg pracy zawodowej;
  • wykaz publikacji z ostatnich 2 lat wraz z aktualną punktacją określoną przez Ministerstwo Edukacji i Nauki;
  • klauzulę informacyjna dla osób ubiegających się o zatrudnienie;
  • oświadczenie o podstawowym miejscu pracy;
  • oświadczenie osoby podejmującej zatrudnienie;
  • oświadczenie o posiadaniu pełnej zdolności do czynności prawnych, korzystaniu z pełni praw publicznych, braku skazania prawomocnym wyrokiem sądowym za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe oraz braku ukarania karą dyscyplinarną, o której mowa w art. 276 ust. 1 pkt. 7 i 8 Ustawy z dnia 20 lipca 2018 r. Prawo i szkolnictwie wyższym i nauce;
  • wypełnione dokumenty w języku polskim (poza dokumentami formalnymi np. świadectwa, certyfikaty).