Asystent stanowisko badawczo-dydaktyczne

  • Miejsce: Gdańsk
  • Forma zatrudnienia: umowa o pracę, pełny etat
  • Dziedzina nauk inżynieryjno-technicznych
  • inżynieria materiałowa

Opis stanowiska

Poszukujemy pracownika na stanowisko asystenta badawczo-dydaktycznego na Wydziale Fizyki Technicznej i Matematyki Stosowanej (pełen etat, zatrudnienie na 1 rok). Do zadań pracownika należeć będzie prowadzenie badań z zakresu inżynierii materiałowej w kierunku rozwoju nowych materiałów takich jak cienkie warstwy metaliczne czy szkło-ceramiki do czujników i energetyki z użyciem technologii mikroskopowych oraz prowadzenie wykładów i ćwiczeń laboratoryjnych z zakresu podstaw fizyki oraz metod mikroskopowych.

Nasze wymagania

  • • stopień magistra inżyniera w zakresie nauk fizycznych, inżynierii materiałowej lub nauk pokrewnych
  • • posiadanie profilu badawczego odpowiadającego badaniom prowadzonym w zakresie mikroskopii z sondą skanującą takich jak AFM, C-AFM czy STM
  • • doświadczenie w obsłudze systemów ultra-wysokiej próżni
  • • doświadczenie w obsłudze działa jonowego w systemie wysokiej próżni
  • • doświadczenie w obsłudze mikroskopów z sondą skanującą takich jak STM, AFM pracujących w wysokiej próżni oraz w warunkach normalnych
  • • doświadczenie w prowadzeniu badań i analizie wyników rentgenowskiej spektroskopii fotoelektronów (XPS)
  • • dobra znajomość fizyki ciała stałego jak i mechanizmów transportu ładunku
  • • wyróżniające osiągnięcia naukowe potwierdzone publikacjami w czołowych czasopismach z listy MNiSW
  • • doskonałe umiejętności interpersonalne, płynna komunikacja w języku angielskim

Mile widziane

  • • doświadczanie w obsłudze mikroskopu konfokalnego
  • • dobre umiejętności organizacyjne
  • • budowanie silnej sieci naukowej, nawiązywanie współpracy

Zakres obowiązków

  • • Prowadzenie badań z zakresu inżynierii materiałowej w kierunku rozwoju nowych materiałów takich jak cienkie warstwy metaliczne czy szkło-ceramiki do czujników i energetyki z użyciem technologii mikroskopowych, w szczególności metod z sondą skanując.
  • • Rozwój infrastruktury mikroskopii UHV AFM/STM.
  • • Wdrażanie oraz rozwój prądowych metod mikroskopowych z sondą skanującą takich jak conductive AFM (C-AFM) czy piezo AFM.
  • • Prowadzenie badań i obsługa urządzenia do pomiaru rentgenowskiej spektroskopii fotoelektronów (XPS).
  • • Publikowanie wyników badań w wiodących czasopismach z listy MNiSW.
  • • Budowanie silnej sieci naukowej, nawiązywanie współpracy.
  • • Prowadzenie wykładów i ćwiczeń laboratoryjnych z zakresu podstaw fizyki oraz metod mikroskopowych.
  • • Popularyzacja nauki.

Oferujemy

  • • pracę w jednej z wiodących uczelni technicznych w Polsce
  • • akademicką kulturę organizacyjną opartą na zasadach szacunku
  • • stabilne warunki zatrudnienia
  • • dodatkowe wynagrodzenie roczne
  • • możliwość wypoczynku w Ośrodku Wczasowym Politechniki Gdańskiej położonym w malowniczym otoczeniu kaszubskich jezior i lasów
  • • wyjazdy zagraniczne w ramach programu Erasmus+
  • • szkolenia wewnętrzne
  • • dostęp do uczelnianej biblioteki
  • • możliwość przystąpienia do: grupowego pracowniczego ubezpieczenia na życie, prywatnej opieki medycznej, programu sportowo-rekreacyjnego Benefit (karta MultiSport)
  • • zajęcia sportowe prowadzone w obiektach Politechniki Gdańskiej
  • • na terenie kampusu: przedszkole, stanowiska do przewijania i punkty karmienia dzieci, punkty gastronomiczne, strefy relaksu oraz bezpłatne miejsca parkingowe
  • • dofinansowanie do wypoczynku
  • • preferencyjne pożyczki
  • • pracę w dobrze skomunikowanym miejscu
  • • i wiele więcej... Pełną listę korzyści znajdziesz na stronie: https://chr.pg.edu.pl/dolacz-do-nas

Dokumenty wymagane do rekrutacji

  • • podanie do Rektora Politechniki Gdańskiej prof. dra hab. inż. Krzysztofa Wilde, czł, koresp. PAN
  • • CV
  • • spis dorobku naukowego
  • • kopia dyplomu ukończenia studiów wyższych
  • • plany badawcze