Asystent stanowisko badawczo-dydaktyczne

Kolegium Nauk Przyrodniczych
Uniwersytet Rzeszowski
  • Miejsce: Rzeszów
  • Forma zatrudnienia: umowa o pracę, pełny etat
  • Dziedzina nauk ścisłych i przyrodniczych
  • nauki biologiczne

Nasze wymagania

  • ukończone studia wyższe w dyscyplinie technologia żywności i żywienia lub nauki biologiczne (magister lub magister inżynier) o preferowanym profilu eksperymentalnym w zakresie technologia żywności i żywienia człowieka
  • zainteresowania badawcze w obszarze związanym z technologią żywności i żywienia człowieka, biochemią, biotechnologią molekularną i pokrewne
  • aktualny dorobek naukowy w dyscyplinie technologia żywności i żywienia lub pokrewnej, indeksowany w bazach Scopus lub Web of Science (minimum jedna praca o punktacji MNiSW co najmniej 70 pkt)
  • znajomość metod badawczych stosowanych w technologii żywności i żywienia człowieka ze szczególnym uwzględnieniem biochemii, zgodnych z deklarowanym obszarem zainteresowań badawczych
  • umiejętność obsługi urządzeń specjalistycznych w deklarowanym zakresie zainteresowań badawczych
  • umiejętność obsługi oprogramowania: pakiet Office bądź pokrewny, specjalistyczne programy do analizy danych oraz programy graficzne
  • fakultatywnie, inne certyfikaty potwierdzające posiadane kwalifikacje (ukończone kursy, szkolenia, uprawnienia)
  • znajomość języka angielskiego w dostatecznym stopniu umożliwiającym komunikację w mowie oraz piśmie
  • znajomość języka polskiego: biegła w mowie i piśmie (dot. cudzoziemców)

Zakres obowiązków

  • prowadzenie badań naukowych w dyscyplinie technologia żywności i żywienia, pod opieką merytoryczną
  • prowadzenie zajęć ze studentami
  • przygotowywanie artykułów naukowych do recenzowanych czasopism, pod opieką merytoryczną
  • przygotowywanie aplikacji projektowych do zewnętrznych organizacji finansujących badania naukowe, pod opieką merytoryczną
  • upowszechnianie wyników badań (udział w konferencjach naukowych, działalność popularyzatorska nauki)
  • współpraca z otoczeniem społeczno-gospodarczym
  • udział w spotkaniach z lokalnymi i międzynarodowymi partnerami projektów
  • realizacja zadań administracyjnych zgodnie z działalnością naukową i dydaktyczną

Dokumenty wymagane do rekrutacji

  • podanie o zatrudnienie do JM Rektora Uniwersytetu Rzeszowskiego
  • życiorys naukowy (CV)
  • kwestionariusz osobowy
  • autoreferat
  • informacja o dorobku badawczym, dydaktycznym i organizacyjnym
  • wykaz publikacji
  • 2 opinie profesorów lub doktorów habilitowanych o kandydacie
  • oświadczenie kandydata, że UR będzie jego podstawowym miejscem pracy
  • oświadczenie kandydata o spełnieniu warunków z art. 113 ustawy z dnia 20 lipca 2018r. Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (t.j. Dz.U. z 2023, poz. 742 ze zm.)
  • poświadczenie lub informacja o poziomie znajomości języka angielskiego
  • kopie dokumentów potwierdzających posiadane kwalifikacje (dyplom magistra lub dyplom równorzędny)
  • inne dokumenty potwierdzające osiągnięcia w pracy naukowej lub dydaktycznej wymienione w otwartym naborze

Załączniki

Weź udział w rekrutacji