Asystent stanowisko badawcze

  • Miejsce: Warszawa
  • Forma zatrudnienia: część etatu, umowa o pracę
  • Wynagrodzenie: ok. 9 355 zł brutto/m-c (wynagrodzenie zasadnicze 5 155 zł brutto/m-c plus wynagrodzenie dodatkowe zł brutto
  • Dziedzina nauk ścisłych i przyrodniczych
  • informatyka

Opis stanowiska

Połączenie metod pochodzących z logiki oraz z teorii grafów daje potężne narzędzia w projektowaniu algorytmów, teorii złożoności oraz w innych dziedzinach informatyki teoretycznej. Ilustracją potęgi tego podejścia jest niedawny rozwój w algorytmicznej teorii grafów rzadkich. Przykładowy wynik w tej dziedzinie mówi, że każdą własność grafów wyrażalną w logice pierwszego rzędu można rozstrzygnąć w czasie liniowym (a więc bardzo szybko), na danym grafie planarnym. Celem projektu jest gruntowne rozwinięcie strukturalnej teorii (klas) grafów, które posiadają podobne, dobre własności algorytmiczne, kombinatoryczne i logiczne. Więcej szczegółów: https://sites.google.com/view/buka-project/.

Nasze wymagania

  • Oczekujemy, że kandydaci w momencie zatrudnienia będą posiadali tytuł magistra z matematyki lub informatyki, będzie studentem studiów doktoranckich w jednej z tych dyscyplin oraz będą mieli doskonałe przygotowanie w obu z nich, w szczególności w jednej lub kilku z poniższych dziedzin: strukturalna teoria grafów, algorytmy i złożoność obliczeniowa, teoria modeli skończonych, teoria modeli.

Zakres obowiązków

  • Wybrani kandydaci będą pracować nad wybranymi zagadnieniami z pogranicza strukturalnej teorii grafów, logiki oraz kombinatoryki.

Oferujemy

  • Wynagrodzenie na stanowisku wyniesie ok. 9 355 zł brutto/m-c (wynagrodzenie zasadnicze 5 155 zł brutto/m-c plus wynagrodzenie dodatkowe).
  • Wybrani kandydaci zostaną zatrudnieni w wymiarze 4/5 etatu na umowę na czas określony na okres 12 miesięcy (z możliwością przedłużenia zatrudnienia o 12 miesięcy), rozpoczynający się nie wcześniej niż 1 grudnia 2024 r (możliwość ustalenia daty rozpoczęcia zatrudnienia z kierownikiem projektu).
  • Stanowisko nie jest obciążone obowiązkami dydaktycznymi i zawiera budżet na podróże służbowe.

Dokumenty wymagane do rekrutacji

  • Zgłoszenie do konkursu powinno zawierać życiorys, który: ● opisuje przygotowanie merytoryczne oraz osiągnięcia naukowe kandydata; ● przedstawia listę wszystkich publikacji naukowych kandydata (włącznie z jeszcze nieopublikowanymi manuskryptami).
  • Ponadto, wymagamy załączenia podpisanego listu przewodniego adresowanego do Dziekana WMIM UW, zaopatrzonego w klauzulę o przetwarzaniu danych osobowych (w załączeniu). Listy motywacyjne nie są wymagane.