Asystent stanowisko badawczo-dydaktyczne

  • Miejsce: Warszawa
  • Forma zatrudnienia: umowa o pracę, pełny etat
  • Wynagrodzenie: - zł brutto
  • Dziedzina nauk ścisłych i przyrodniczych
  • nauki biologiczne

Opis stanowiska

Rektor Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie ogłasza konkurs na zatrudnienie asystenta badawczo-dydaktycznego w Katedrze Nanobiotechnologii na podstawie umowy o pracę – 1 etat od 01.01.2025 r.
Osoba ubiegająca się o wymienione stanowisko musi spełniać wymogi określone w art. 113 ustawy z dn. 20 lipca 2018 r. Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (Dz. U. 2018, poz. 1668 z późn. zmianami) oraz w Statucie Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.

Nasze wymagania

  • Osoba ubiegająca się o wymienione stanowisko musi spełniać wymogi określone w art. 113 ustawy z dn. 20 lipca 2018 r. Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (Dz. U. 2018, poz. 1668 z późn. zmianami) oraz w Statucie Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie
  • Kandydat/-tka powinien/-a posiadać tytuł magistra biologii, biotechnologii, bioinżynierii lub pokrewny
  • Kandydat/-tka powinien/-a mieć doświadczenie w udziale w projektach badawczych
  • Kandydat/tka powinien posiadać udokumentowaną dobrą znajomość języka angielskiego, w stopniu umożliwiającym samodzielne pisanie publikacji naukowych w tym języku oraz wygłaszanie doniesień na konferencjach naukowych
  • Poszukiwany jest kandydat (-tka), powinien/-a charakteryzować się dodatkowo następującymi cechami: • Umiejętność pracy w zespole i elastycznego organizowania czasu pracy, • Biegła obsługa komputera w zakresie programów MS Word, MS Excel, MS PowerPoint, MS Teams, programy do analiz statystycznych • Wiedza z zakresu hodowli komórek, badań cytotoksyczności, biologii nowotworów • Znajomość języka angielskiego na poziomie dobrym w mowie i piśmie

Mile widziane

  • Przy zbieżnych kwalifikacjach kandydatów-/tek dodatkowym atutem będzie: posiadanie odpowiedniego dorobku naukowego w postaci minimum 2 publikacji w recenzowanych czasopismach naukowych indeksowanych w JCR z wykazu ministerialnego, doświadczenie w pracy z komórkami – linie pierwotne i ustalone oraz modele przestrzenne; analizy molekularne; ocena właściwości fizyko-chemicznych nanocząstek; ocena interakcji między nanocząstkami a strukturami komórkowymi i tkankowymi oraz doświadczenie w pracy dydaktycznej na poziomie akademickim

Zakres obowiązków

  • Obowiązkiem kandydata/-tki będzie udział w już prowadzonych badaniach naukowych w Katedrze Nanobiotechnologii w Instytucie Biologii SGGW, samodzielne prowadzenie badań naukowych, aktywne pozyskiwanie funduszy na badania naukowe oraz pisanie artkułów naukowych
  • Do obowiązków kandydata/-tki należało będzie prowadzenie ćwiczeń na różnych kierunkach studiów w SGGW, głównie w języku polskim, z przedmiotów realizowanych w Katedrze Nanobiotechnologii
  • Do obowiązków kandydata/-tki należało będzie także, niezbędne do prawidłowego realizowania badań naukowych i dydaktyki, przetwarzanie danych i obowiązki administracyjne z tego wynikające. Cechą korzystną będzie udokumentowane doświadczenie we współpracy przy organizacji konferencji naukowych, seminariów, wydarzeń związanych z popularyzacją nauki, itp. oraz gotowość do podejmowania się tego typu aktywności w nowym miejscu pracy

Oferujemy

  • Podjęcie pracy na podstawie umowy o prace,
  • Możliwość uczestniczenia w już realizowanych badaniach w Katedrze Nanobiotechnologii
  • pracę w ciekawym zespole
  • sabilne zatrudnienie

Dokumenty wymagane do rekrutacji

  • życiorys w języku polskim,
  • odpis dyplomu,
  • wykaz opublikowanych prac
  • 1-2 stronicowa koncepcja badań w nowym miejscu pracy