Dyrektor Instytutu stanowisko badawczo-dydaktyczne

Instytut Zarządzania
  • Miejsce: Szczecin
  • Forma zatrudnienia: umowa o pracę, pełny etat
  • Dziedzina nauk społecznych
  • nauki o zarządzaniu i jakości

Opis stanowiska

Ogłasza się konkurs w sprawie objęcia funkcji i zatrudnienia na stanowisku Dyrektora Instytutu Zarządzania Uniwersytetu Szczecińskiego, na czteroletnią kadencję (z zastrzeżeniem przepisów § 77 ust. 2 i 3 Statutu Uniwersytetu Szczecińskiego), rozpoczynającą się z dniem 1 stycznia 2025 r.

Nasze wymagania

  • Kandydaci muszą spełniać warunki określone w art. 20 ust. 1 ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce
  • posiadanie co najmniej pięcioletniego stażu pracy na stanowisku nauczyciela akademickiego zatrudnionego w grupie pracowników badawczych albo badawczo-dydaktycznych lub na stanowisku pracownika badawczego w instytucie Polskiej Akademii Nauk albo innym państwowym instytucie badawczym
  • posiadanie stopnia naukowego albo tytułu naukowego

Mile widziane

  • Kandydat może dołączyć do zgłoszenia do udziału w konkursie dodatkowe dokumenty lub informacje, związane z przeprowadzanym konkursem.

Zakres obowiązków

  • przygotowanie i wdrożenie strategii rozwoju instytutu, uwzględniającej cele działalności badawczej określone w strategii Uniwersytetu Szczecińskiego
  • współdziałanie z dziekanami wydziałów w dokonywaniu prawidłowego, zgodnego z zasadą jedności nauki i kształcenia przydziału pracownikom instytutu zajęć na kierunkach studiów przyporządkowanych do dyscypliny albo dyscypliny wiodącej stanowiącej dyscyplinę właściwą instytutowi, zgodnie z art. 73 ust. 1 ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce
  • organizowanie prowadzenia badań naukowych o charakterze zarówno badań podstawowych, jak i aplikacyjnych, a także prac rozwojowych
  • bieżące monitorowanie programów i konkursów związanych z finansowaniem działalności naukowej, informowanie pracowników o możliwościach pozyskiwania środków i aktywne działania na rzecz włączania instytutu w pozyskiwanie środków z konkursów grantowych
  • zarządzanie infrastrukturą badawczą instytutu
  • prowadzenie gospodarki finansowej instytutu w zakresie upoważnienia dokonanego przez rektora wraz z ponoszeniem odpowiedzialności za prawidłowość wydatkowania środków finansowych, w tym sporządzenie i realizacja planu rzeczowo-finansowego działalności badawczej instytutu
  • dysponowanie środkami przeznaczonymi na utrzymanie i rozwój potencjału badawczego, przyznanymi instytutowi z budżetu Uniwersytetu Szczecińskiego, w oparciu o zasady przeznaczania tych środków na działalność badawczą prowadzoną w instytucie zaopiniowane przez radę naukową instytutu
  • organizowanie i nadzór nad prowadzeniem działalności badawczej przez pracowników badawczych i badawczo-dydaktycznych instytutu oraz nad upowszechnianiem naukowych osiągnięć pracowników instytutu
  • po zasięgnięciu opinii rady naukowej instytutu tworzenie zespołów badawczych w instytucie oraz zespołów interdyscyplinarnych i powoływanie kierowników tych zespołów
  • nadzór nad realizacją praw z zakresu własności intelektualnej powstałych w wyniku działalności naukowej realizowanej w instytucie, finansowanej ze środków publicznych
  • opracowanie i wdrażanie polityki kadrowej instytutu
  • przygotowywanie materiałów dla potrzeb przeprowadzenia oceny okresowej działalności naukowej pracowników instytutu według kryteriów i trybu określonego przez rektora dla poszczególnych grup pracowników i stanowisk
  • po zasięgnięciu opinii rady naukowej instytutu, przygotowanie dla rektora propozycji wniosku o stypendium ministra dla wybitnych młodych naukowców prowadzących badania naukowe w dziedzinie właściwej instytutowi w trybie art. 360 ustawy Prawo o Szkolnictwie wyższym i nauce
  • występowanie z inicjatywą utworzenia lub zmiany programu studiów na kierunkach przyporządkowanych do dyscypliny właściwej instytutowi
  • współdziałanie z władzami szkoły doktorskiej przy przygotowywaniu koncepcji kształcenia doktorantów z punktu widzenia planów działalności naukowej instytutu
  • współdziałanie z władzami szkoły doktorskiej przy przygotowaniu szkoły do ewaluacji
  • składanie rektorowi cząstkowego i końcowego sprawozdania z realizacji strategii rozwoju instytutu, zaopiniowanego przez radę naukową instytutu

Dokumenty wymagane do rekrutacji

  • zgłoszenie do udziału w konkursie z uzasadnieniem
  • propozycja strategii rozwoju instytutu łącznie z koncepcją sprawowania funkcji dyrektora instytutu
  • oświadczenie o spełnianiu wymagań określonych w art. 20 ust. 1 ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce
  • oświadczenie o spełnianiu wymagań dotyczących posiadania co najmniej pięcioletniego stażu pracy na stanowisku nauczyciela akademickiego zatrudnionego w grupie pracowników badawczych albo badawczo-dydaktycznych lub na stanowisku pracownika badawczego w instytucie Polskiej Akademii Nauk albo innym państwowym instytucie badawczym
  • życiorys i kwestionariusz osobowy
  • potwierdzone kopie dokumentów stwierdzających uzyskanie tytułu naukowego albo stopnia naukowego; w przypadku dokumentów sporządzonych w języku innym niż polski, także uwierzytelnione tłumaczenie dokumentu na język polski
  • informacje o dorobku naukowym i dydaktycznym, w tym wykazu publikacji o charakterze naukowym
  • informacje o dotychczas pełnionych funkcjach organizacyjnych w jednostkach organizacyjnych szkolnictwa wyższego i nauki
  • dodatkowe informacje o udziale kandydata w grantach naukowych i badawczych
  • oświadczenie o formie zatrudnienia w Uniwersytecie po powołaniu do pełnienia funkcji dyrektora instytutu, którego dotyczy konkurs
  • wniosek o zatrudnienie - w przypadku osoby niebędącej dotychczas pracownikiem Uniwersytetu Szczecińskiego
  • opinia właściwej rady naukowej instytutu
  • oświadczenie lustracyjne lub informacja o uprzednio złożonym oświadczeniu lustracyjnym (zgodnie z art. 7 ust. 1 i 2 ustawy z dnia 18 października 2006 r. o ujawnianiu informacji o dokumentach organów bezpieczeństwa państwa z lat 1944-1990 oraz treści tych dokumentów)

Załączniki

Weź udział w rekrutacji

  • Zgłoszenia można dokonać osobiście albo przesyłką pocztową na adres – Uniwersytet Szczeciński, Biuro Rektora, al. Papieża Jana Pawła II 22a, 70-453 Szczecin lub (po uwierzytelnieniu podpisem elektronicznym albo podpisem zaufanym) pocztą elektroniczną na adres: biuro.rektora@usz.edu.pl.