lektor

Studium Praktycznej Nauki Języków Obcych
Uniwersytet Śląski w Katowicach
  • Miejsce: Katowice
  • Forma zatrudnienia: umowa o pracę
  • Dziedzina nauk humanistycznych

Opis stanowiska

REKTOR UNIWERSYTETU ŚLĄSKIEGO W KATOWICACH ogłasza otwarty konkurs na stanowisko lektora w grupie pracowników dydaktycznych

Miejsce pracy: Studium Praktycznej Nauki Języków Obcych

Adres miejsca pracy: 40-007 Katowice, ul. Bankowa 14

Liczba dostępnych stanowisk: 2

Nr ref: 22/2021/NA/SPNJO

Słowa kluczowe: język angielski, praktyczna nauka języka, glottodydaktyka

Do konkursu mogą przystąpić osoby spełniające warunki określone w art. 113 Ustawy Prawo

o szkolnictwie wyższym i nauce z dnia 20.07.2018 r. (t.j. Dz.U. 2020 poz. 85 z późn. zm.).

GŁÓWNE OBOWIĄZKI:

  • prowadzenie zajęć dydaktycznych z języka angielskiego na studiach I i II stopnia, realizowanie
  • rocznego wymiaru zajęć dydaktycznych w wysokości 540 godz.,
  • udział w pracach organizacyjnych na rzecz SPJNO i Uniwersytetu Śląskiego zgodnie z regulaminami UŚ.

WYMAGANIA KWALIFIKACYJNE:

  • tytuł zawodowy magistra filologii angielskiej
  • udokumentowanie przygotowanie pedagogiczne,
  • udokumentowane doświadczenie w prowadzeniu zajęć dydaktycznych z języka angielskiego,
  • znajomość języka polskiego na poziomie min. B1 (dotyczy cudzoziemców),
  • udokumentowane formy doskonalenia zawodowego w zakresie glottodydaktyki,
  • gotowość do prowadzenia zajęć dydaktycznych z wykorzystaniem narzędzi cyfrowych.

WYMAGANIA DODATKOWE:

  • umiejętność wykorzystywania narzędzi MS Office )w szczególności Word, Excel, PowerPoint, Teams), platform elearningowych i aplikacji cyfrowych w pracy dydaktycznej,
  • przedstawienie min. 2 listów referencyjnych,
  • gotowość do mobilności dydaktycznej,
  • gotowość do dzielenia się wiedzą i doświadczeniem,
  • samodzielność, dobra organizacja pracy własnej,
  • proaktywność i inicjatywa.

OFERUJEMY:

  • zatrudnienie na podstawie umowy o pracę w na czas określony (2 lata), w wymiarze 1 etatu,
  • zatrudnienie w Uniwersytecie w ramach podstawowego miejsca pracy3,
  • roczny wymiar zajęć dydaktycznych w wysokości 540 godz.,
  • zadaniowy czas pracy,
  • możliwość rozwoju zawodowego,
  • pakiet świadczeń socjalnych,
  • możliwość korzystania z programu grupowego ubezpieczenia na życie dla pracowników Uniwersytetu i ich współmałżonków/partnerów życiowych oraz pełnoletnich dzieci,
  • możliwość korzystania z prywatnej opieki medycznej w ramach dodatkowego ubezpieczenia zdrowotnego dla pracowników Uniwersytetu i ich współmałżonków/ partnerów życiowych oraz dzieci,
  • możliwość korzystania z Pracowniczego Programu Emerytalnego oraz grupowego ubezpieczenia emerytalnego POGODNA JESIEŃ.

WYMAGANE DOKUMENTY:

  • życiorys naukowy (CV) wraz z listem motywacyjnym,
  • kopie dokumentów potwierdzających kwalifikacje (w tym dyplom uzyskania tytułu zawodowego magistra lub równorzędnego),
  • dwa listy rekomendacyjne,
  • inna dokumentacja potwierdzająca osiągnięcia w pracy dydaktycznej.

HARMONOGRAM KONKURSU:

  1. termin składania ofert upływa z dniem: 15 czerwca 2021 r. (godz. 23.59)
  2. rozstrzygnięcie konkursu nastąpi do dnia: 15 lipca 2021 r.

ZGŁOSZENIA:

Przesłanie aplikacji w odpowiedzi na niniejsze zgłoszenie oznacza przyjęcie do wiadomości treści

klauzuli informacyjnej RODO dla kandydatów do pracy, której treść jest dostępna w formularzu

aplikacyjnym.

Wymagane dokumenty należy złożyć w formie elektronicznej za pośrednictwem formularza, klikając

przycisk „Aplikuj”.

Aplikacje, które wpłyną po terminie, aplikacje niekompletne oraz złożone w innym trybie niż

wskazany w ogłoszeniu nie będą rozpatrywane. Informujemy, że Uniwersytet zastrzega sobie

możliwość pozostawienia konkursu bez rozstrzygnięcia.

WAŻNE INFORMACJE:

Warunkiem niezbędnym do zatrudnienia kandydata wyłonionego w postępowaniu konkursowym jest

dopełnienie obowiązków wynikających z art. 265 ust. 4, 5, 13 ustawy – Prawo o szkolnictwie wyższym

i nauce z dnia 20.07.2018 r. (t.j. Dz.U. 2020 poz. 85 z późn. zm.).

W przypadku kandydatów obcokrajowców, których dyplomy o nadaniu tytułu zawodowego/stopnia

naukowego/tytułu naukowego, zgodnie z prawem obowiązującym na terenie Rzeczpospolitej Polskiej,

wymagają nostryfikacji, zatrudnienie jest możliwe dopiero po dopełnieniu procedury nostryfikacji

dyplomu.