Kierownik stanowisko badawcze

Laboratorium Badawcze – Bank Komórek Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego
Warszawski Uniwersytet Medyczny
  • Miejsce: Warszawa
  • Forma zatrudnienia: umowa o pracę, pełny etat
  • Dziedzina nauk medycznych i nauk o zdrowiu
  • nauki medyczne

Opis stanowiska

ogłasza konkurs na
Kierownika
w Laboratorium Badawczym – Bank Komórek Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego
nr ref. AO/1220 – 53/2024

Nasze wymagania

  • tytuł naukowy profesora lub stopień doktora habilitowanego w odpowiedniej dziedzinie nauki,
  • minimum pięcioletnie doświadczenie w kierowaniu Bankiem Tkanek i Komórek lub miejscem wytwarzania produktów leczniczych terapii zaawansowanej (Advanced Therapy Medicinal Products, ATIMP) lub w trybie wyłączenia szpitalnego (Advanced Therapy Medicinal Products – Hospital Exemption ATMP HE),
  • udokumentowane doświadczenie w pozyskiwaniu niezbędnych zgód i pozwoleń organów kompetentnych - niezbędnych do wytwarzania produktów leczniczych terapii zaawansowanych ATIMP i ATMP-HE,
  • udokumentowane doświadczenie w zakresie projektowania nowych produktów ATMP/ ATMP HE,
  • znajomość polskich i europejskich przepisów regulujących: działalność Banku Tkanek i Komórek; działalność Wytwórni Farmaceutycznej w odniesieniu do produktów leczniczych terapii zaawansowanej stosowanych u ludzi oraz dotyczących dobrej praktyki wytwarzania; zasady prowadzenia eksperymentów medycznych i badań klinicznych,
  • udokumentowane doświadczenie w pozyskiwaniu środków na badania i rozwój infrastruktury,
  • prowadzenie aktywnej działalności naukowej.

Zakres obowiązków

Dokumenty wymagane do rekrutacji

  • 1. życiorys z opisem pracy naukowej, dydaktycznej i organizacyjnej,
  • 2. kopie dokumentów potwierdzających kwalifikacje zawodowe oraz wykształcenie, w szczególności dyplomów: ukończenia studiów wyższych, nadania stopnia doktora/stopnia doktora habilitowanego/tytułu profesora, tytułu specjalisty, zaświadczenia o uznaniu dyplomu zagranicznego za równoważny z polskim,
  • 3. kopia dokumentu potwierdzającego prawo wykonywania zawodu na terenie RP,
  • 4. kopie dokumentów potwierdzających dorobek naukowy i dydaktyczny kandydata, w tym wykaz publikacji z informacją o klasyfikacji punktowej: Impact Factor, MEiN, liczba cytowań (potwierdzony przez Bibliotekę WUM).
  • Oświadczenia wskazane w punkcie III ogłoszenia