Adiunkt

Małopolska Centre of Biotechnology
Uniwersytet Jagielloński
  • Miejsce: Kraków
  • Forma zatrudnienia: umowa o pracę
  • Dziedzina nauk ścisłych i przyrodniczych
  • nauki biologiczne

Opis stanowiska

Do konkursu mogą przystąpić osoby, które spełniają wymogi określone w art. 113, 116 ust. 2 pkt 3) ustawy z dnia 20 lipca 2018 r. Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce oraz zgodnie z § 165 Statutu UJ odpowiadają następującym kryteriom kwalifikacyjnym:
1) posiadają co najmniej stopień doktora;
2) posiadają odpowiedni dorobek naukowy;
3) biorą czynny udział w życiu naukowym;

Szczegółowe wymagania:
1) tytuł doktora w dziedzinie informatyki, lub biologii, bioinformatyki, automatyki, fizyki, matematyki lub pokrewnej,
2) doskonała znajomość języka angielskiego,
3) doświadczenie w analizie danych metagenomicznych, eksploracji dużych zbiorów danych lub doświadczenie w technikach
uczenia maszynowego,
4) doświadczenie w przynajmniej jednym języku programowania (zwłaszcza Python),
5) umiejętność współpracy,
6) chęć pracy interdyscyplinarnej,
7) zrozumienie znaczenia komunikacji i interakcji z innymi
członkami grupy, współpracownikami i pracownikami Centrum.
Więcej informacji o projekcie Rozszerzona charakteryzacja mikrobiomu z wykorzystaniem synergii wewnętrznych społeczności mikrobiomowej dla lepszego zrozumienia Ekspozomu znajduje się na stronie:

Kandydaci przystępujący do konkursu winni złożyć w sekretariacie Małopolskiego Centrum Biotechnologii, Kraków, ul. Gronostajowa 7A, pok. 3/12 lub elektronicznie w formacie .pdf (maksymalny rozmiar pliku: 50 MB) drogą mailową na adres pawel.labaj@uj.edu.pl (w tytule maila proszę zamieścić informację “SONATA BIS Research Associate” oraz imię i nazwisko):

  1. podanie,
  2. życiorys,
  3. kwestionariusz osobowy dla osoby ubiegającej się o zatrudnienie,
  4. odpis dyplomu doktorskiego lub doktora habilitowanego – jeżeli kandydat posiada,
  5. informację o dorobku naukowym, dydaktycznym i organizacyjnym kandydata,
  6. wykaz publikacji (z podaniem wydawnictwa i ilości stron),
  7. informację o ewentualnie realizowanych zajęciach dydaktycznych – wymóg ten nie dotyczy kandydatów na stanowiska w grupie pracowników badawczych,
  8. recenzje pracy doktorskiej lub rozprawy habilitacyjnej – jeżeli kandydat posiada,
  9. formularz ostatniej okresowej oceny, jeżeli kandydat takiej ocenie podlegał,
  10. opinię kierownika zakładu lub opiekuna naukowego o predyspozycjach i kwalifikacjach kandydata do pracy naukowej oraz dydaktycznej – z uwzględnieniem wyników ankiet studenckich, jeżeli kandydat takiej ocenie podlegał,
  11. oświadczenie stwierdzające, że UJ będzie podstawowym miejscem pracy w przypadku wygrania konkursu,
  12. oświadczenie w trybie art. 113 ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce.
  13. oświadczenie o znajomości i akceptacji zasad dotyczących zarządzania własnością intelektualną oraz zasad komercjalizacji UJ,
  14. informację o przetwarzaniu danych osobowych.

Termin rozpoczęcia konkursu: 29.08.2022.

Termin składania zgłoszeń upływa z dniem: 30.09.2022.

Termin rozstrzygnięcia konkursu nastąpi do dnia 14.10.2022.

Uniwersytet Jagielloński nie zapewnia mieszkań.

Druki oświadczeń można pobrać na stronie: https://cso.uj.edu.pl/-nauczyciele