Adiunkt (badawczo-dydaktyczny)

Wydział Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej UJ
Uniwersytet Jagielloński
  • Miejsce: Kraków
  • Forma zatrudnienia: umowa o pracę
  • Dziedzina nauk ścisłych i przyrodniczych
  • nauki fizyczne

Opis stanowiska

REKTOR
Uniwersytetu Jagiellońskiego
ogłasza konkurs na stanowisko

ADIUNKTA

w grupie pracowników badawczo-dydaktycznych

w Instytucie Fizyki im. M. Smoluchowskiego
na Wydziale Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej UJ
w dyscyplinie nauki fizyczne
w zakresie fizyki doświadczalnej

                Do konkursu mogą  przystąpić osoby, które spełniają wymogi określone w art. 113, 116 ust. 2 pkt 3) ustawy z dnia 20 lipca 2018 roku Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce oraz zgodnie z § 165 Statutu UJ odpowiadają następującym kryteriom kwalifikacyjnym:

–                      posiada  co najmniej stopień naukowy doktora nauk fizycznych;

–                      posiada odpowiedni dorobek naukowy;

–                      biorą czynny udział w życiu naukowym;

–                      posiadają doświadczenie w pracy dydaktycznej;

ponadto

–                      jest aktywnym (autor publikacji) członkiem eksperymentu ATLAS na akceleratorze LHC,

–                      ma udokumentowany znaczący udział we współpracy międzynarodowej związanej z eksperymentami fizyki

                cząstek elementarnych,

–                      posiada znajomość́ fizyki zderzeń́ ciężkich jonów i doświadczenie w analizie danych z eksperymentów

                fizyki cząstek w ramach dużych zespołów międzynarodowych,

–                      posiada biegłą znajomość́ jeżyków programowania C++, Python i Root.

Od kandydata oczekujemy:

–        prowadzenia badań w ramach tematów badawczych rozwijanych przez grupę eksperymentu ATLAS w IFMS UJ,

–        gotowości do prowadzenia badań w ośrodkach zagranicznych, jeśli tematyka badań będzie to uzasadniała.

Zwycięzca konkursu będzie prowadził zajęcia dydaktyczne w Instytucie Fizyki im. M. Smoluchowskiego związane ze stanowiskiem adiunkta. Od kandydata oczekujemy predyspozycji do prowadzenia zajęć dydaktycznych, zaangażowania obejmującego stałą troskę          o podnoszenie poziomu tych zajęć i dbałość o powiązanie dydaktyki z najnowszymi wynikami badań.

       Zatrudnienie jest na okres 1 roku. Zwycięzca konkursu powinien podjąć pracę do 1 października 2021 roku.

Kandydaci przystępujący do konkursu winni przesłać pocztą elektroniczną na adres ifms@uj.edu.pl lub złożyć w Sekretariacie Dyrektora Instytutu Fizyki im. M. Smoluchowskiego  UJ, 30-348 Kraków, ul. prof. St. Łojasiewicza 11, segment H, I piętro, pokój 07:  następujące dokumenty:

1. podanie,

2. życiorys,

3. kwestionariusz osobowy dla osoby ubiegającej się o zatrudnienie,

4. odpis dyplomu doktorskiego lub doktora habilitowanego – jeżeli kandydat posiada,

          5. informację o dorobku naukowym, dydaktycznym i organizacyjnym kandydata,

6. wykaz publikacji (z podaniem wydawnictwa i ilości stron),

7. informację o ewentualnie realizowanych zajęciach dydaktycznych,

8. recenzje pracy doktorskiej lub rozprawy habilitacyjnej – jeżeli kandydat posiada,

9. formularz ostatniej okresowej oceny, jeżeli kandydat takiej ocenie podlegał,

10.   opinię  kierownika  zakładu  lub  opiekuna  naukowego  o  predyspozycjach  i  kwalifikacjach  kandydata  do pracy  naukowej  oraz dydaktycznej – z uwzględnieniem wyników ankiet studenckich, jeżeli kandydat takiej ocenie podlegał,

11.  oświadczenie stwierdzające, że UJ będzie podstawowym miejscem pracy w przypadku wygrania konkursu,

12.  oświadczenie w trybie art. 113 ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce.

13.  oświadczenie o znajomości i akceptacji zasad dotyczących zarządzania własnością intelektualną oraz zasad komercjalizacji UJ,

14.  informację o przetwarzaniu danych osobowych.

Termin składania zgłoszeń upływa z dniem:              13 sierpnia   2021  roku

Termin rozstrzygnięcie konkursu nastąpi do dnia:   30 września  2021 roku

Uniwersytet Jagielloński nie zapewnia mieszkań.

Druk oświadczenia można pobrać na stronie (w zakładce „druki do pobrania”):