ASYSTENT (GRUPA PRACOWNIKÓW BADAWCZO-DYDAKTYCZNYCH)

Centrum Spraw Osobowych
Uniwersytet Jagielloński
  • Miejsce: Kraków
  • Forma zatrudnienia: umowa o pracę
  • Dziedzina nauk społecznych
  • nauki prawne

Opis stanowiska

Informacja o konkursie na stanowisko asystenta w grupie pracowników badawczo – dydaktycznych w Zakładzie Socjologii Prawa na Wydziale Prawa i Administracji UJ

Rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego ogłasza konkurs na stanowisko asystenta w grupie pracowników badawczo – dydaktycznych w Zakładzie Socjologii Prawa na Wydziale Prawa i Administracji UJ w zakresie socjologii prawa

Do konkursu mogą przystąpić osoby, które spełniają wymogi określone w art. 113, art. 116 ust. 2 pkt. 4) ustawy z dnia 20.07.2018 r. Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce oraz zgodnie z § 166 Statutu UJ odpowiadają następującym kryteriom kwalifikacyjnym:

– posiadają co najmniej tytuł zawodowy magistra (w zakresie socjologii prawa) lub równorzędny,

– biorą czynny udział w życiu naukowym, potwierdzony wystąpieniami na ogólnopolskich i międzynarodowych konferencjach, zjazdach, seminariach i warsztatach z zakresu socjologii prawa i nauki o policji,

– posiadają doświadczenie w pracy w międzynarodowych projektach badawczych, w szczególności w zakresie o etyki badań społecznych oraz prowadzenia badań jakościowych,

– władają biegle językiem angielskim w stopniu pozwalającym na prowadzenie badań oraz zajęć dydaktycznych w tym języku,

– posiadają predyspozycje do prowadzenia zajęć dydaktycznych oferowanych przez Zakład Socjologii Prawa studentom, w szczególności z zakresu technik wywierania wpływu, negocjacji, mediacji i nauki o policji.

Dodatkowe oczekiwania:

– posiadają doświadczenie w zakresie współpracy międzynarodowej i współpracy z otoczeniem społeczno-gospodarczym,

– posiadają dorobek naukowy związany z zakresem prowadzonej przez Zakład działalności naukowej, w tym w szczególności z socjologii prawa i nauki o policji,

– posiadają szczegółowa wiedzą z zakresu community policing oraz reformy policji w krajach pokonfliktowych, w szczególności o funkcjonowaniu policji w Bośni i Hercegowinie oraz Serbii,

– posługują się narzędziami informatycznymi wykorzystywanymi do prowadzenia zajęć zdalnych ze studentami.

Do stycznia 2024 r. co najmniej połowa etatu osoby, która zostanie zatrudniona na stanowisku asystenta badawczo-dydaktycznego w Zakładzie Socjologii Prawa będzie przeznaczona na pracę w ramach międzynarodowego projektu badawczego finansowanego z programu „Horyzont 2020” Gender-Based Violence and Institutional Responses: Building a Knowledge Base and Operational Tools to Make Universities and Research Organisations Safe (UniSAFE). Ponadto osoba ta będzie zaangażowana w działania naukowe i dydaktyczne, do których podjęcia w latach 2022–2024 Uniwersytet Jagielloński jest zobowiązany, jako partner w międzynarodowym projekcie Community-Based Policing and Post-Conflict Police Reform (ICT4COP), trwającym w latach 2015–2020 i finansowanym ze środków programu „Horyzont 2020”, w ramach obligatoryjnego propagowania wyników projektu.

Szczegóły ogłoszenia oraz informacja o przetwarzaniu danych osobowych znajdują się w załączniku.