Lektor stanowisko dydaktyczne

Uniwersytet Jagielloński, Wydział Filologiczny, Instytut Orientalistyki
Uniwersytet Jagielloński
  • Miejsce: Kraków
  • Forma zatrudnienia: umowa o pracę, pełny etat
  • Dziedzina nauk humanistycznych
  • językoznawstwo

Opis stanowiska

Przygotowywanie i przeprowadzanie zajęć dydaktycznych

Nasze wymagania

  • tytuł zawodowy magistra, magistra inżyniera lub tytuł równorzędny w zakresie danej dyscypliny naukowej
  • przygotowanie do prowadzenia pracy dydaktycznej

Mile widziane

  • współczesny język chiński jako język pierwszy (rodzimy użytkownik języka chińskiego)
  • ukończone studia magisterskie w zakresie sinologii (podspecjalności językoznawstwa stosowanego lub porównywalny kierunek w zakresie języka chińskiego
  • certyfikat państwowy potwierdzający profesjonalny poziom języka chińskiego w nauczaniu obcokrajowców
  • znajomość zapisu współczesnego języka chińskiego w systemie tradycyjnym i uproszczonym
  • znajomość klasycznego języka chińskiego / doświadczenie nauczania klasycznego chińskiego
  • doświadczenie zawodowe nauczania zaawansowanych grup o charakterze akademickim / doświadczenie nauczania grup o programie intensywnym – filologicznym
  • doświadczenie nauczania zaawansowanego poziomu języka chińskiego dorosłych z językiem polskim jako L1
  • zainteresowania naukowe kulturą Chin, akwizycją języka i glottodydaktyką
  • umiejętność prowadzenia zajęć dla różnych poziomów nauki języka chińskiego
  • umiejętność i gotowość przygotowania nowych materiałów dydaktycznych
  • umiejętność pracy w zespole

Zakres obowiązków

  • Przygotowywanie i przeprowadzanie zajęć dydaktycznych

Dokumenty wymagane do rekrutacji

  • CV
  • kwestionariusz osobowy dla osoby ubiegającej się o zatrudnienie,
  • kopia dyplomu stwierdzającego posiadanie tytułu zawodowego
  • informacja o posiadanym dorobku zawodowym oraz informacje o przygotowaniu do prowadzenia pracy dydaktycznej
  • oświadczenie stwierdzające, że UJ będzie podstawowym miejscem pracy w przypadku wygrania konkursu
  • oświadczenie w trybie art. 113 ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce,
  • oświadczenie o znajomości i akceptacji zasad dotyczących zarządzania własnością intelektualną oraz zasad komercjalizacji UJ.