Lektor stanowisko dydaktyczne

brk@ue.katowice.pl
Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach
  • Miejsce: Katowice
  • Forma zatrudnienia: umowa o pracę, pełny etat
  • Dziedzina nauk humanistycznych
  • językoznawstwo

Opis stanowiska

Osoba zatrudniona na stanowisku lektora języka polskiego jako obcego w Centrum Języków Obcych będzie odpowiedzialna za realizację zadań związanych z: prowadzeniem zajęć dydaktycznych z zakresu lektoratu języka polskiego jako obcego, opracowywaniem – w zakresie niezbędnym dla procesu dydaktycznego – materiałów dydaktycznych do zajęć przewidzianych w planie studiów i programie nauczania; podnoszeniem kwalifikacji zawodowych w zakresie kompetencji dydaktycznych oraz słownictwa specjalistycznego w ramach procesu dostosowywania ich do zmieniających się potrzeb Uniwersytetu; innymi obowiązkami dydaktycznymi i organizacyjnymi powierzanymi przez kierownika CJO lub Rektora, w tym organizowaniem dni językowych, festiwali języków obcych, szkoleń itd.

Nasze wymagania

  • • posiadają co najmniej dyplom ukończenia szkoły wyższej z tytułem zawodowym magistra filologii polskiej oraz udokumentowane kwalifikacje w zakresie nauczania języka polskiego jako obcego, • posiadają znajomością języka polskiego dla celów biznesowych, • posiadają co najmniej dwuletni staż pracy dydaktycznej lub szkoleniowej, • wskazały Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach jako podstawowe miejsce pracy w rozumieniu przepisów ustawy Prawo o Szkolnictwie Wyższym i Nauce,

Mile widziane

  • • dodatkowym atutem będzie znajomość języka angielskiego na poziomie min. B2 • dodatkowym atutem będzie doświadczenie w opracowywaniu programów nauczania, • dodatkowym atutem będzie przygotowanie do pracy dydaktycznej (studia pedagogiczne, szkolenia, kursy, warsztaty), • dodatkowym atutem będzie znajomość podstaw funkcjonowania wybranych obszarów gospodarki (ekonomii, zarządzania, finansów i ubezpieczeń, informatyki), • dodatkowym atutem będzie doświadczenie w pracy organizacyjnej.

Zakres obowiązków

  • Osoba zatrudniona na stanowisku lektora języka polskiego jako obcego w Centrum Języków Obcych będzie odpowiedzialna za realizację zadań związanych z: prowadzeniem zajęć dydaktycznych z zakresu lektoratu języka polskiego jako obcego, opracowywaniem – w zakresie niezbędnym dla procesu dydaktycznego – materiałów dydaktycznych do zajęć przewidzianych w planie studiów i programie nauczania; podnoszeniem kwalifikacji zawodowych w zakresie kompetencji dydaktycznych oraz słownictwa specjalistycznego w ramach procesu dostosowywania ich do zmieniających się potrzeb Uniwersytetu; innymi obowiązkami dydaktycznymi i organizacyjnymi powierzanymi przez kierownika CJO lub Rektora, w tym organizowaniem dni językowych, festiwali języków obcych, szkoleń itd.

Dokumenty wymagane do rekrutacji

  • • podanie o zatrudnienie adresowane do rektora Uniwersytetu, wraz z adresem do korespondencji oraz danymi kontaktowymi (adres mail oraz telefon), • CV, • kwestionariusz osobowy, • kserokopia/skan dyplomu, • inne dokumenty potwierdzające kwalifikacje kandydata, • oświadczenie dotyczące pokrewieństwa z bezpośrednim przełożonym, • oświadczenie o podstawowym / dodatkowym miejscu pracy, • oświadczenie dotyczące zdolności do czynności prawnych, niekaralności i korzystania z praw publicznych, • oświadczenie o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych*.