Lektor stanowisko dydaktyczne

Centrum Języka i Kultury Polskiej dla Polonii i Cudzoziemców UMCS
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie
  • Miejsce: Lublin
  • Forma zatrudnienia: umowa o pracę, pełny etat
  • Dziedzina nauk humanistycznych
  • językoznawstwo

Opis stanowiska

Nauczanie języka polskiego jako obcego. Nauczanie cudzoziemców kultury polskiej. Organizowanie wydarzeń akademickich. Przygotowywanie nowych materiałów dydaktycznych.

Nasze wymagania

  • posiadanie minimum tytułu zawodowego magistra filologii polskiej lub neofilologii;
  • potwierdzone opinią predyspozycje do pracy dydaktycznej;
  • dobra znajomość co najmniej dwóch języków obcych zachodnich, w tym angielskiego;
  • znajomość innych języków obcych;
  • doświadczenie w nauczaniu języka polskiego jako obcego na różnych poziomach;
  • doświadczenie w pracy ze studentami;
  • studia podyplomowe w zakresie nauczania języka polskiego jako obcego;
  • doświadczenie w pracy egzaminatora podczas egzaminów certyfikatowych z języka polskiego jako obcego;
  • udział w szkoleniach oraz warsztatach doskonalących;
  • doświadczenie w stosowaniu narzędzi IT w nauczaniu języka polskiego jako obcego;
  • doświadczenie w zakresie tłumaczeń tekstów;
  • doświadczenie w zakresie organizacji wydarzeń kulturalnych i szkoleń;
  • doświadczenie w zarządzaniu projektami.

Mile widziane

  • zdolności interpersonalne
  • umiejętność pracy w zespole

Zakres obowiązków

  • Nauczanie języka polskiego jako obcego
  • Nauczanie cudzoziemców kultury polskiej
  • Organizowanie wydarzeń akademickich

Oferujemy

  • Praca w zgranym zespole
  • Praca w życzliwej, pozytywnej atmosferze
  • Możliwość rozwoju zawodowego, w tym naukowego

Dokumenty wymagane do rekrutacji

  • podanie skierowane do JM Rektora UMCS;
  • odpis dyplomu magistra;
  • kwestionariusz osobowy oraz życiorys albo CV;
  • wykaz publikacji naukowych;
  • wykaz osiągnięć naukowych, dydaktycznych i organizacyjnych;
  • oświadczenie o spełnieniu wymogów, zgodnie z art. 113 ustawy z dnia 20 lipca 2018 r. Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (t. j. Dz. U. z 2023 r. poz. 742 ze zm.);
  • oświadczenie kandydata, że UMCS będzie podstawowym miejscem pracy;
  • oświadczenie kandydata, że wyraża zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgodnie z art. 6 ust. 1 lit. a) rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych osobowych);
  • referencje, opinia o predyspozycjach do pracy dydaktycznej.

Weź udział w rekrutacji

  • Centrum Języka i Kultury Polskiej dla Polonii i Cudzoziemców UMCS
    ul. Weteranów 18
    20-038 Lublin