profesor uczelni

Wydział Nauki o Żywności / Katedra Mleczarstwa i Zarządzania Jakością
Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie
  • Miejsce: Olsztyn
  • Forma zatrudnienia: umowa o pracę
  • Wynagrodzenie: 5321 PLN zł brutto
  • Dziedzina nauk rolniczych

Opis stanowiska

Kandydaci ubiegający się o stanowisko profesora uczelni powinni posiadać:

·         stopień naukowy doktora habilitowanego nauk rolniczych w dyscyplinie technologia żywności i żywienia, specjalność technologii mleczarskiej,

·         dorobek naukowy w dyscyplinie technologia żywności i żywienia, w szczególności w zakresie technologii mleczarskiej, wskazane w Załączniku nr 4 do Statutu UWM (tabele 5a, 5b) do Statutu UWM

·         doświadczenie w prowadzeniu zajęć dydaktycznych na poziomie uniwersyteckim w zakresie technologii serowarskiej oraz projektowania nowych produktów,

·         doświadczenie w prowadzeniu zajęć dydaktycznych na poziomie uniwersyteckim w języku angielskim,

·         doświadczenie w kształceniu młodej kadry naukowej: promotorstwo w zakończonych lub otwartych przewodach doktorskich,

·         dorobek publikacyjny w zakresie technologii serowarskiej, zagospodarowania serwatki, zastosowania procesów membranowych do frakcjonowania składników mleka, projektowania nowych wyrobów,

·         doświadczenie w kierowaniu grantami naukowymi,

·         udokumentowana współpraca międzynarodowa,

·         udokumentowana współpraca z otoczeniem gospodarczym, w szczególności branżą mleczarską,

·         odbyte staże w zagranicznych ośrodkach akademickich,

·         biegła znajomość języka polskiego,

·         biegła znajomość języka angielskiego.