Post-doc stanowisko badawcze

  • Miejsce: Łódź
  • Forma zatrudnienia: umowa o pracę, pełny etat
  • Wynagrodzenie: roczne wynagrodzenie brutto/brutto w wysokości 140 000 zł przy zatrudnieniu na pełny etat zł brutto
  • Dziedzina nauk ścisłych i przyrodniczych
  • nauki chemiczne

Opis stanowiska

Politechnika Łódzka jest jedną z najlepszych uczelni technicznych w Polsce. Posiada ponad 75-letnią tradycję i doświadczenie w kształceniu kadr i prowadzeniu badań naukowych. Jest atrakcyjnym partnerem dla biznesu. Współpracuje z największymi firmami w kraju i za granicą. Prowadzi badania naukowe na europejskim poziomie, tworzy nowe technologie i patenty przy współpracy z najlepszymi ośrodkami naukowymi na całym świecie. Jednym z filarów zarządzania Politechniką Łódzką jest równe traktowanie pracowników niezależnie od ich płci, wieku, rasy czy innych cech demograficzno-społecznych. W 2016 roku PŁ jako pierwsza Uczelnia techniczna w Polsce otrzymała logo HR EXCELLENCE IN RESEARCH, potwierdzające, że Uczelnia stosuje zasady „Europejskiej Karty Naukowca” i „Kodeksu postępowania przy rekrutacji pracowników naukowych”.

Nasze wymagania

  • doktorat z chemii, fizyki, informatyki (lub dziedzin pokrewnych),
  • dobra praktyczna i teoretyczna znajomość technik obliczeniowych,
  • praktyczna znajomość pakietów kwantowo-mechanicznych,
  • umiejętność obsługi sprzętu obliczeniowego,
  • duża zdolność do pracy i zapał do badań,
  • biegła znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie,
  • publikacje w recenzowanych czasopismach, wcześniejsze doświadczenie obliczeniowe, i/lub staże zagraniczne będą traktowane jako atut

Zakres obowiązków

  • obliczenia QM dla reakcji dehalogenacji katalizowanych F430
  • obliczenia efektów izotopowych
  • budowa modeli QSAR w oparciu o literaturę i obliczone układy molekularne
  • raportowanie wyników, przygotowywanie prezentacji i publikacji
  • udział w seminariach naukowych

Oferujemy

  • Zatrudnienie na pełny etat lub część etatu
  • roczne wynagrodzenie brutto/brutto w wysokości 140 000 zł przy zatrudnieniu na pełny etat (w tym „13 pensji” jeżeli kwalifikuje się stażem pracy)
  • przyjazne środowisko akademickie
  • dostęp do wysokiej klasy infrastruktury obliczeniowej

Dokumenty wymagane do rekrutacji

  • podanie o zatrudnienie do JM Rektora PŁ
  • CV z danymi kontaktowymi, uwzględniające dotychczasowe osiągnięcia naukowe, przede wszystkim: - doświadczenie naukowe zdobyte w kraju i/lub za granicą, - udział w projektach badawczych, - publikacje w wydawnictwach/czasopismach naukowych, - najważniejsze (max. 5) wyróżnienia wynikające z prowadzenia badań naukowych, - warsztaty/szkolenia naukowe.
  • Kwestionariusz osobowy dla osoby ubiegającej się o zatrudnienie w Politechnice Łódzkiej, stanowiący załącznik nr 1.1 do „POLITYKI OTM-R – OTWARTY PRZEJRZYSTY MERYTORYCZNY PROCES REKRUTACJI”;
  • Klauzula o ochronie danych osobowych, stanowiąca załącznik nr 1.2 do „POLITYKI OTM-R – OTWARTY PRZEJRZYSTY MERYTORYCZNY PROCES REKRUTACJI”;
  • Zgoda na przetwarzanie danych osobowych, stanowiąca załącznik nr 1.3 do „POLITYKI OTM-R – OTWARTY PRZEJRZYSTY MERYTORYCZNY PROCES REKRUTACJI”;
  • inne dokumenty potwierdzające posiadane kwalifikacje.