Profesor stanowisko badawczo-dydaktyczne

  • Miejsce: Warszawa
  • Forma zatrudnienia: część etatu, umowa o pracę, pełny etat, praca dodatkowa lub tymczasowa, umowa zlecenie, samozatrudnienie (B2B)
  • Wynagrodzenie: zależne od zatrudnienia zł brutto
  • Dziedzina nauk społecznych
  • pedagogika

Opis stanowiska

Dyrektor Instytutu Pedagogiki przy Uczelni Biznesu i Nauk Stosowanych w Warszawie ogłasza ofertę na stanowiska profesora w dyscyplinie nauk społecznych i pedagogiki. Kandydatami mogą być osoby, które spełniają wymogi określone w art. 109 ustawy z dnia 27 lipca 2005 r. Prawo o szkolnictwie wyższym (t.j. Dz. U. z 2017 r. poz. 2183 z późn. zm.) oraz odpowiadają następującym kryteriom kwalifikacyjnym:
a) posiadają tytuł doktora habilitowanego lub profesora w dziedzinie nauk społecznych w tym pedagogiki,
b) posiadają udokumentowane doświadczenie dydaktyczne w szkolnictwie wyższym,
c) posiadają znaczące osiągnięcia projektowe i piśmiennicze

Nasze wymagania

  • a) odpis dokumentu potwierdzający uzyskanie tytułu profesora, b) CV (z uwzględnieniem dotychczasowego zatrudnienia), c) portfolio, d) wykaz osiągnięć w pracy naukowej i dydaktycznej, e) oświadczenie o spełnieniu wymogów art.109 ust.1 ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym,
  • Zainteresowania badawcze i rozwojowe w dziedzinie nauk społecznych i humanistycznych;

Mile widziane

  • Udokumentowany oryginalny dorobek naukowy w czasopismach recenzowanych, w tym po uzyskaniu stopnia doktora habilitowanego. - Czynny udział w życiu naukowym przejawiający się w szczególności w wystąpieniach na konferencjach i sympozjach międzynarodowych i krajowych.
  • Doświadczenie organizacyjne w obszarze nauki i szkolnictwa wyższego. ; Doświadczenie w prowadzeniu zajęć dydaktycznych na poziomie akademickim z zakresu pedagogiki i nauk społecznych;

Zakres obowiązków

  • Wypełnianie obowiązków dydaktycznych: Kształcenie i wychowywanie studentów lub uczestniczenie w kształceniu doktorantów poprzez: 1) przygotowanie i prowadzenie zajęć dydaktycznych, w tym w języku obcym, zaliczanych do pensum dydaktycznego, określonych w programach studiów pierwszego i drugiego stopnia oraz jednolitych studiów magisterskich ; inne prace związane z procesem dydaktycznym w uczelni
  • udział w pracach komisji przeprowadzających rekrutację na studia ; udział w pracach związanych z potwierdzaniem efektów uczenia się; oraz inne związane z procesem organizacyjno - porządkowym

Oferujemy

  • wynagrodzenie zgodne z Regulaminem wynagrodzen w Uczelni Biznesu i Nauk Stosowanych Varsovia, wsparcie organizacyjne i finansowe działań związanych z rozwojem naukowym;
  • pensum dydaktyczne wynikające z ustawy Prawo o Szkolnictwie Wyższym i Nauce, dobrą atmosferę pracy w zespole dydaktycznym Instytutu Pedagogiki

Dokumenty wymagane do rekrutacji

  • 1. tytuł naukowy doktora habilitowanego nauk społecznych (lub humanistycznych) w dyscyplinie pedagogika (preferowana pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna i pedagogika specjalna); znaczący dorobek publikacyjny w ostatnich latach (zwłaszcza monografie autorskie i artykuły w czasopismach naukowych z listy ministerialnej oraz publikacje w druku); doświadczenie i potwierdzony udział w pozyskiwaniu i prowadzeniu projektów i grantów naukowych; znaczący dorobek dydaktyczny i organizacyjny.
  • kserokopie dokumentów potwierdzających posiadanie stopni naukowych; CV
  • Oczekujemy od kandydata zaangażowania w naukową, dydaktyczną i organizacyjną aktywność Instytutu Pedagogiki.