Profesor uczelni stanowisko badawczo-dydaktyczne

Wydział Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej
Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu
  • Miejsce: Toruń
  • Forma zatrudnienia: umowa o pracę, pełny etat
  • Dziedzina nauk ścisłych i przyrodniczych
  • nauki fizyczne

Opis stanowiska

Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu zatrudni Profesora Uniwersytetu w grupie pracowników badawczo-dydaktycznych w Katedrze Mechaniki Kwantowej w Instytucie Fizyki na WFAiIS.

Nasze wymagania

  • Wymagane: doktorat z fizyki.
  • Wymagane: znaczący dorobek publikacyjny z zakresu badań materiałów silnie skorelowanych, w szczególności dotyczących układów magnetycznych o różnych wymiarach (np. kryształy objętościowe, interfejsy, adatomy); znaczący dorobek publikacyjny dotyczący rozwoju metodologicznego teorii struktury elektronowej i dynamicznej teorii pola średniego; znajomość: teorii funkcjonału gęstości, dynamicznej teorii pola średniego, kwantowej teorii wielu ciał i formalizmu funkcji Greena.
  • Preferowane: pobyt na co najmniej rocznym, podoktorskim stażu zagranicznym; doświadczenie w kierowaniu doktorantami i pracownikami oraz we współpracy z grupami eksperymentalnymi; wiedza z zakresu: spektroskopii fotoemisyjnej, spektroskopii absorpcyjnej promieniowania rentgenowskiego.
  • Bardzo dobra znajomość języka angielskiego.
  • Zadania dydaktyczne (w języku polskim lub angielskim): po uzgodnieniu z właściwym Dziekanem
  • Kandydaci bez habilitacji muszą wyrazić gotowość do złożenia wniosku habilitacyjnego w ciągu pierwszego roku od zatrudnienia.

Zakres obowiązków

  • Rozwój teorii i obliczenia własności materiałów silnie skorelowanych, w szczególności dotyczących układów magnetycznych o różnych wymiarach.
  • Aplikowanie o środki w konkursach zewnętrznych (m.in. NCN, NAWA), współpraca naukowa z badaczami z KMK, budowanie zespołu naukowego, opieka nad magistrantami i doktorantami.
  • Rozwijanie współpracy naukowej z innymi ośrodkami z Polski i zza granicy.
  • Publikacja wyników badań w recenzowanych czasopismach naukowych i ich prezentacja na konferencjach międzynarodowych.

Oferujemy

  • Okres zatrudnienia: do 33 miesięcy z możliwością przedłużenia
  • Planowane zatrudnienie od dnia 1.03.2025.

Dokumenty wymagane do rekrutacji

  • kwestionariusz osobowy dla osoby ubiegającej się o zatrudnienie
  • życiorys zawodowy
  • odpis dyplomu ukończenia studiów wyższych
  • odpis dyplomu doktorskiego
  • informacja o dorobku naukowym, dydaktycznym i organizacyjnym (autoreferat uwzględniający najważniejsze dziedziny badawcze, oraz osiągnięcia naukowe, dydaktyczne i inne kandydata)
  • wykaz publikacji (z podaniem wydawnictwa, roku opublikowania i ilości stron)
  • oświadczenie o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych zawartych w ofercie pracy dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji, zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 (Dz. U. UE L 119/1)
  • oświadczenie w trybie art. 113 ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (o niekaralności)
  • oświadczenie stwierdzające, że Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu będzie podstawowym miejsce pracy - w przypadku wygrania konkursu
  • list motywacyjny (zaadresowany do prof. dr. hab. Andrzeja Sokali, Rektora UMK)

Załączniki

Weź udział w rekrutacji

  • Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu
    Wydział Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej
    ul. Grudziądzka 5
    87-100 Toruń
    adnotacja: "2/KMK/2024" (oferta nr 4534)