Profesor uczelni stanowisko badawczo-dydaktyczne

Instytut Biologii Uniwerstet Opolski
Uniwersytet Opolski
  • Miejsce: Opole
  • Forma zatrudnienia: umowa o pracę, pełny etat
  • Dziedzina nauk ścisłych i przyrodniczych
  • nauki biologiczne

Opis stanowiska

Stanowisko profesora uczelni w grupie pracowników badawczo-dydaktycznych, w dyscyplinie nauki biologiczne, w pełnym wymiarze czasu pracy. Pracownik będzie odpowiedzialny za realizowanie zajęć dydaktycznych z zakresu fizjologii zwierząt, biologii rozwoju, antropologii, anatomii zwierząt i zbliżonych w języku polskim i angielskim. Wymagana specjalność naukowa pracownika w zakresie zoologii kręgowców lub bezkręgowców, taksonomii i/lub ekologii. Oferujemy stabilne zatrudnienie oraz elastyczne godziny pracy.

Nasze wymagania

  • Tytuł profesora lub stopień doktora habilitowanego w zakresie nauk biologicznych lub równoważny mu stopień za granicą (PhD)
  • Doświadczenie i predyspozycje w pracy dydaktycznej
  • Gotowość realizowania zajęć dydaktycznych z zakresu fizjologii zwierząt, biologii rozwoju, antropologii, anatomii zwierząt i zbliżonych w języku polskim i angielskim
  • Biegła znajomość języka angielskiego
  • Specjalność naukowa w zakresie zoologii kręgowców lub bezkręgowców, taksonomii i/lub ekologii
  • Znaczący dorobek publikacyjny (min. 5 prac indeksowanych w WoS za ostatnie cztery lata),
  • Przedstawienie planu badawczego, dającego realną szansę wysokiej efektywności badań naukowych oraz dopasowaniem do zadań statutowych, strategii rozwoju i możliwości IB UO

Mile widziane

  • Umiejętność i doświadczenie w prowadzeniu zespołowych prac naukowych lub gotowość podjęcia takiej współpracy
  • Doświadczenia w aplikowaniu i/lub realizowaniu projektów naukowych (NCN, NCBiR itp.)
  • Doświadczenie we współpracy z zagranicznymi i krajowymi ośrodkami naukowymi
  • Doświadczenie w redagowaniu prac naukowych, udział w konferencjach naukowych, aktywność w towarzystwach naukowych
  • Znajomość programów edytorskich, graficznych i obliczeniowych w zakresie niezbędnym do przygotowywania opracowań, publikacji naukowych i prezentacji wyników
  • Wykazanie się doświadczeniem w realizowaniu zleceń zewnętrznych, ekspertyz, raportów, opinii, inwentaryzacji przyrodniczych, OOŚ itp

Zakres obowiązków

  • prowadzenie zajęć dydaktycznych z zakresu fizjologii zwierząt, biologii rozwoju, antropologii, anatomii zwierząt i zbliżonych w języku polskim i angielskim
  • prowadzenie prac licencjackich i magisterskich
  • prowadzenie badan naukowych

Oferujemy

  • stabilne zatrudnienie
  • elastyczne godziny pracy, godziny zajęć dydaktycznych dopasowane są do indywidulanych wymagań pracownika aby nie kolidowały z pracą naukową

Dokumenty wymagane do rekrutacji

  • podanie
  • życiorys
  • kwestionariusz osobowy
  • oryginały lub odpisy uzyskanych dyplomów
  • wykaz dorobku naukowo – dydaktycznego i publikacji
  • oświadczenie w trybie art. 109 ust. 1 ustawy prawo o szkolnictwie wyższym (o niekaralności)
  • oświadczenie stwierdzające, że Uniwersytet Opolski będzie podstawowym miejscem pracy – w przypadku wygrania konkursu
  • 3-letni plan badań realizowanych w Instytucie Biologii UO

Weź udział w rekrutacji

  • Sekretariat Instytutu Biologii
    Ul. Oleska 22
    45-052 Opole
    tel. 77 401 6010
    e-mail: biologia@uni.opole.pl