Profesor uczelni stanowisko badawczo-dydaktyczne

Wydział Bioinżynierii Zwierząt
Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie
  • Miejsce: Olsztyn
  • Forma zatrudnienia: umowa o pracę, pełny etat
  • Wynagrodzenie: 7778 zł brutto
  • Dziedzina nauk rolniczych
  • zootechnika i rybactwo

Opis stanowiska

Konkurs na stanowisko profesora uczelni (w grupie pracowników badawczo-dydaktycznych) w Katedrze Drobiarstwa i Pszczelnictwa na Wydziale Bioinżynierii Zwierząt UWM w Olsztynie.

Nasze wymagania

  • posiadanie stopnia naukowego doktora habilitowanego, dziedzina nauki rolnicze, dyscyplina: zootechnika i rybactwo
  • spełnienie wymagań kwalifikacyjnych na stanowisko profesora uczelni (w grupie pracowników badawczo-dydaktycznych), określonych w Załączniku nr 4 (załącznik do Uchwały Nr 252 z dnia 29 listopada 2022 roku, tabela 5a) do Statutu UWM w Olsztynie,
  • posiadanie udokumentowanego dorobku naukowego w zakresie pszczelnictwa
  • udział w projektach badawczych oraz doświadczenie w kierowaniu zespołem badawczym
  • znajomość języka polskiego oraz języka angielskiego w stopniu umożliwiającym prowadzenie zajęć dydaktycznych
  • doświadczenie w pracy dydaktycznej.

Mile widziane

  • umiejętność pracy w zespole i ze studentami (komunikatywność, uprzejmość),
  • gotowość do podjęcia działań związanych z promocją uczelni/wydziału,
  • zaangażowanie w rozwój działalności dydaktycznej uczelni/wydziału,
  • doświadczenie we współpracy z pszczelarskim środowiskiem branżowym

Zakres obowiązków

  • badania naukowe w zakresie dyscypliny zootechnika i rybactwo, szczególnie pszczelnictwa
  • prowadzenie zajęć dydaktycznych w ramach realizowanych kierunków studiów (m.in. z zakresu pszczelnictwa, apiterapii)
  • publikowanie wyników badań w uznanych czasopismach naukowych

Dokumenty wymagane do rekrutacji

  •  podanie o zatrudnienie (kierowane do JM Rektora UWM w Olsztynie),  życiorys,  kwestionariusz osobowy (BIP UWM),  odpis dyplomu doktora i doktora habilitowanego,  kopie innych dokumentów potwierdzających posiadane kwalifikacje,  informacja o spełnieniu wymagań kwalifikacyjnych niezbędnych do zajmowania stanowiska profesora uczelni w grupie pracowników badawczo-dydaktycznych w dyscyplinie zootechnika i rybactwo (Załącznik nr 4 do Statutu UWM w Olsztynie, tabela 5a),  deklaracja o reprezentowanej dziedzinie i dyscyplinie naukowej oraz deklaracja upoważniająca do zaliczenia do liczby pracowników prowadzących działalność naukową,  deklaracja złożenia oświadczenia, że Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie będzie podstawowym miejscem pracy w rozumieniu art. 120 ustawy z dnia 20 lipca 2018 r. Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (t. j. Dz. U. z 2023 poz. 742, ze zm.),  oświadczenie o spełnieniu warunków z art. 113 ww. ustawy,  oświadczenie o stanie zdrowia pozwalającym na wykonywanie pracy na stanowisku określonym w ogłoszeniu o konkursie (BIP UWM),  oświadczenie o niekaralności w zakresie przestępstw określonych w rozdziale XIX i XXV Kodeksu karnego, w art. 189a i art. 207 Kodeksu karnego (t.j. Dz.U. z 2024r. poz. 17 ze zm.) oraz w ustawie z dnia 29 lipca 2005 r. o przeciwdziałaniu narkomanii (Dz. U. z 2023 r. poz. 172 oraz z 2022 r. poz. 2600), lub za odpowiadające tym przestępstwom czyny zabronione określone w przepisach prawa obcego,  zgoda na przetwarzanie danych osobowych – załącznik nr 1 Polityki Bezpieczeństwa Informacji Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, stanowiącej załącznik do Zarządzenia Nr 36/2018 Rektora UWM w Olsztynie z dnia 28 maja 2018 roku (BIP UWM)

Załączniki

Weź udział w rekrutacji

  • Dziekanat Wydziału Bioinżynierii Zwierząt UWM w Olsztynie
    ul. Oczapowskiego 5
    10-719 Olsztyn