Profesor zwyczajny stanowisko badawczo-dydaktyczne

Wydział Instalacji Budowlanych, Hydrotechniki i Inżynierii Środowiska
Politechnika Warszawska
  • Miejsce: Warszawa
  • Forma zatrudnienia: umowa o pracę, pełny etat
  • Dziedzina nauk inżynieryjno-technicznych
  • inżynieria środowiska, górnictwo i energetyka

Opis stanowiska

Stanowisko profesora w grupie pracowników badawczo-dydaktycznych. W ramach obowiązków pracy prowadzenie zajęć dla studentów i/lub doktorantów z zakresu hydrologii terenów zurbanizowanych, odwodnień i nawodnień, kanalizacji deszczowej, aplikacje o granty badawcze, prowadzenie badań i opracowywanie publikacji, uczestnictwo w kształceniu kadry naukowej wydziału.

Nasze wymagania

  • 1. doświadczenie naukowe w zakresie hydrologii terenów zurbanizowanych
  • 2. doświadczenie w kształceniu kadry naukowej – min. 2 wypromowane doktoraty
  • 3. doświadczenie w kierowaniu grantami badawczymi (min. 2)

Zakres obowiązków

  • prowadzenie zajęć dydaktycznych
  • prowadzenie badań

Dokumenty wymagane do rekrutacji

  • podanie do Rektora
  • życiorys
  • kwestionariusz osobowy
  • akt nadania tytułu naukowego
  • kopie dyplomów doktora, doktora habilitowanego
  • inne dokumenty potwierdzające posiadane kwalifikacje
  • oświadczenie o uznaniu PW za podstawowe miejsce pracy, w rozumieniu ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce
  • oświadczenie o pełnej zdolności do czynności prawnej
  • oświadczenie o korzystaniu z pełni praw publicznych
  • oświadczenie o nie skazaniu prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe
  • oświadczenie o nie ukaraniu karą dyscyplinarną, o której mowa w art. 276 ust. 1 pkt 7 i 8 ustawy
  • wykaz dorobku naukowego (z wyszczególnieniem pozycji w okresie ostatnich 5 lat) oraz dorobku dydaktycznego i organizacyjnego, zawierający:
  • a) zwięzły, kilkustronicowy autoreferat przedstawiający zainteresowania badawcze i dydaktyczne, ważniejsze osiągnięcia (zalecane podanie wskaźników bibliometrycznych) zawodowe oraz zamierzenia dotyczące przyszłej działalności,
  • b) spis publikacji z pełnymi danymi bibliograficznymi oraz z podaniem swojego numeru ORCID,
  • c) wykaz prac badawczych zrealizowanych pod kierunkiem kandydata z podaniem źródeł finansowania, zakresu tematycznego, liczby wykonawców pracy oraz wymiaru finansowego,
  • d) wykaz przewodów doktorskich, w których kandydat pełnił funkcję promotora, promotora pomocniczego oraz opiekuna naukowego doktorantów,
  • e) spis opracowanych recenzji rozpraw doktorskich i habilitacyjnych, z podaniem nazwiska doktoranta bądź habilitanta oraz instytucji, dla której opracowano recenzję,
  • f) wykaz dorobku dydaktycznego
  • g) wykaz krajowych i międzynarodowych towarzystw naukowych i komitetów, których członkiem był lub jest kandydat, pełnione w nich funkcje oraz wykaz funkcji pełnionych w przeszłości i obecnie w instytucjach akademickich lub poza nimi, z wyróżnieniem funkcji z wyboru,
  • h) wykaz ośrodków krajowych i zagranicznych z którymi kandydat współpracował z uwzględnieniem odbytych w nich staży długoterminowych.
  • skróconą informację o kandydacie.

Weź udział w rekrutacji

  • Osobiście w uczelni lub pocztą tradycyjną na adres:
    Wydział Instalacji Budowlanych Hydrotechniki i Inżynierii Środowiska Politechniki Warszawskiej,
    ul. Nowowiejska 20
    00-653 Warszawa