Stypendysta(tka)-doktorant(ka)

Instytut Psychologii w Sopocie
Uniwersytet SWPS
  • Miejsce: Sopot
  • Forma zatrudnienia: umowa o pracę
  • Dziedzina nauk społecznych
  • psychologia

Opis stanowiska

Nazwa i opis projektu badawczego:

Egocentryzm ocen charakteru moralnego: mechanizmy, różnice indywidualne i strategie redukcji

Zrozumienie, w jaki sposób egocentryzm kształtuje oceny charakteru moralnego, jest kluczowe dla wyjaśnienia natury ludzkiej moralności. Zdobyta w projekcie wiedza pomoże w wyjaśnieniu rosnących sporów moralnych, z powodu których coraz więcej współczesnych społeczeństw doświadcza wojen kulturowych dotyczących aborcji, kary śmierci, małżeństw osób tej samej płci, imigracji czy zmian klimatycznych. Projekt wypełni krytyczną lukę w wiedzy na temat mechanizmów leżących u podstaw wpływu egocentrycznych zniekształceń na sądy moralne, skupiając się na wpływie egocentryzmu na sposób formułowania sądów moralnych na temat charakteru moralnego innych ludzi. Przeprowadzimy dziewięć eksperymentów i przetestujemy osiem hipotez, by zbadać w szczególności potencjalne mechanizmy poznawcze, indywidualne różnice oraz strategie ograniczania wpływu egocentryzmu na oceny charakteru moralnego.

Projekt NCN nr 2021/43/D/HS6/02013 (SONATA 17) kierowany przez doktora Konrada Bociana.

Stypendysta/tka – Doktorant/ka

Miejsce pracy: Sopot

Stypendium na okres 36 miesięcy

Opis stanowiska:

  • Ścisła współpraca z pozostałym badaczami zaangażowanymi w projekt, w szczególności z Kierownikiem Projektu oraz post-dokiem
  • Odpowiedzialność za całościową koordynację zadań badawczych, w tym rozwój i implementację planów badawczych, metod zbierania danych, analizy danych, strategii przechowywania danych oraz konstruowanie raportów badawczych
  • Przygotowywanie zbiorów danych do analizy i archiwizacji
  • Aktywny wkład w tworzenie recenzowanych publikacji
  • Przegląd literatury

Wymagania:

  • Dyplom magistra Psychologii
  • Zainteresowania badawcze z obszaru psychologii społecznej i psychologii moralności, metodologii i statystyki, ruchu otwartej nauki
  • 1-3 lata doświadczenia w prowadzeniu projektów badawczych
  • Praktyczna znajomość psychologii społecznej i psychologii moralności
  • Doświadczenie w tworzeniu laboratoryjnych protokołów badawczych oraz umiejętność szkolenia i koordynowania osób odpowiedzialnych za rekrutację uczestników
  • Znajomość wszystkich procesów badawczych, znajomość statystyki i narzędzi statystycznych (np. SPSS, R, Jamovi)
  • Doświadczenie w prowadzeniu badań z udziałem ludzi (osób badanych), np. Prolific, MTurk
  • Zaawansowana znajomość języka angielskiego w mowie i w piśmie (poziom C1 i wyżej) – warunek konieczny

Link do REGULAMINU.

Oferujemy:

  • Zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę na okres 36 miesięcy
  • Wynagrodzenie w wysokości 5000 zł miesięcznie
  • Pracę w profesjonalnym i przyjaznym otoczeniu, wśród znakomitych naukowców i opiniotwórczych ekspertów
  • Służbowy laptop (IOS lub Windows)
  • Przestrzeń biurową do pracy

Wymagane dokumenty – CV i list motywacyjny należy przesłać w języku angielskim:

  • CV – w języku angielskim
  • List motywacyjny uwzględniający doświadczenie w zakresie umiejętności wymaganych w ogłoszeniu (1 strona) – w języku angielskim
  • Opis zainteresowań badawczych i tego, jakimi tematami chciał(a)by się Pan/i zajmować, jeśli zostanie Pan/i zatrudniony/a w projekcie (maks. 2 strony) – preferowany również w języku angielskim
  • 2 listy rekomendujące/polecające
  • Skan dyplomu magistra Psychologii

Zgłoszenie należy przesłać drogą elektroniczną za pośrednictwem formularza aplikacyjnego.

Kryteria formalne:

  • Osiągnięcia naukowe (np. publikacje w renomowanych czasopismach) – 50% oceny końcowej
  • Kompetencje do realizacji określonych zadań w projekcie badawczym (pozyskiwanie środków na badania, udział w projektach/grantach, warsztaty, treningi, doświadczenie w pracy badawczej, doświadczenie akademickie) – 30% oceny końcowej
  • Wyróżnienia w zakresie prowadzonych badań (stypendia, nagrody, wystąpienia konferencyjne) – 20% oceny końcowej

Termin nadsyłania aplikacji upływa 31 sierpnia 2022 r.

Termin rozstrzygnięcia konkursu: 15 września 2022 r.

Termin rozpoczęcia pracy: 1 października 2022 r.

Skład komisji konkursowej:

  • dr Konrad Bocian – Przewodniczący Komisji
  • profesor Bogdan Wojciszke – Członek Komisji
  • Katarzyna Myślińska-Szarek – Członkini Komisji
  • Natalia Bińkowska – Pracownik Działu Personalnego, Sekretarz Komisji

Komisja Konkursowa zastrzega sobie prawo do kontaktu jedynie z wybranymi kandydatami/kandydatkami.

W razie potrzeby dodatkowe informacje można uzyskać poprzez kontakt elektroniczny pod adresem nbinkowska@swps.edu.pl.