starszy asystent stanowisko badawczo-dydaktyczne

  • Miejsce: Warszawa
  • Forma zatrudnienia: umowa o pracę, pełny etat
  • Dziedzina nauk humanistycznych
  • nauki o sztuce

Opis stanowiska

Starszy asystent w grupie pracowników badawczo-dydaktycznych w Instytucie Muzykologii Uniwersytetu Warszawskiego; zatrudnienie na pełny etat od 1 lutego 2025 do 30 września 2026; wymagany stopień doktora w zakresie nauk humanistycznych lub sztuki.

Nasze wymagania

  • 1. Potwierdzony publikacjami (w tym przynajmniej dwoma wydanymi w tzw. czasopismach punktowanych) dorobek naukowy w zakresie badań nad muzyką II poł. XX wieku i XXI wieku, ze szczególnym wskazaniem na szeroko pojętą muzykę popularną; 2. Zainteresowanie humanistyką cyfrową oraz gotowość do dalszego rozwoju w tym kierunku w zakresie badawczym i dydaktycznym; 3. Udział w projektach badawczych lub popularyzujących naukę lub w projektach o charakterze artystycznym; 4. Czynny udział w konferencjach naukowych; 5. Przedstawienie planu dalszej działalności naukowej związanej muzyką popularną XX i XXI wieku i/lub współczesną kulturą muzyczną oraz humanistyką cyfrową; 6. Doświadczenie w prowadzeniu zajęć dydaktycznych w zakresie muzykologii lub teorii muzyki; 7. Znajomość języka polskiego w stopniu umożliwiającym prowadzenie zajęć dydaktycznych oraz co najmniej jednego języka obcego (w tym angielskiego), na poziomie zaawansowanym;

Zakres obowiązków

  • 1. W obszarze badawczym: – prowadzenie badań naukowych nad muzyką popularną XX i XXI wieku; – złożenie do druku w ciągu 18 miesięcy od zatrudnienia przynajmniej dwóch artykułów/rozdziałów w wydawnictwie/czasopiśmie liczącym się dla ewaluacji działalności naukowej w dyscyplinie nauki o sztuce; – wdrażanie planu rozwoju naukowego w zakresie humanistyki cyfrowej/muzykologii cyfrowej; – złożenie wniosku o finansowanie projektu badawczego do instytucji przyznającej finansowanie ze środków publicznych w drodze konkursu (nie dotyczy osób kierujących analogicznymi projektami, których czas realizacji obejmuje więcej niż połowę okresu zatrudnienia). 2. W obszarze dydaktycznym: prowadzenie dydaktyki akademickiej w obowiązującym wymiarze pensum (210 godzin rocznie), w szczególności zajęć dotyczących muzyki popularnej XX i XXI wieku, historii muzyki XX i XXI wieku, propedeutyki muzykologii, zasad i teorii muzyki (z uwzględnieniem specyfiki muzyki popularnej);
  • 3. W obszarze organizacyjnym: gotowość do objęcia funkcji administracyjnych związanych z działalnością Instytutu Muzykologii, ustalonych w porozumieniu z dyrekcją IM UW;

Dokumenty wymagane do rekrutacji

  • 1. Kopia dyplomu nadania stopnia doktora; 2. Podanie do JM Rektora Uniwersytetu Warszawskiego. 3. Informacja o osiągnięciach naukowych, dydaktycznych i organizacyjnych; 4. Plan dalszej działalności naukowej związanej muzyką popularną XX i XXI wieku i/lub współczesną kulturą muzyczną oraz humanistyką cyfrową; 5. Kwestionariusz osobowy dla osoby ubiegającej się o zatrudnienie (https://bsp.adm.uw.edu.pl/bsp- druki-do-pobrania/); 6. Klauzula informacyjna – informacja o przetwarzaniu danych osobowych dla kandydata do pracy na Uniwersytecie Warszawskim wraz z klauzulą zgody na przetwarzanie danych osobowych, których podanie nie wynika z Kodeksu pracy, a które kandydat dobrowolnie przekazuje Uniwersytetowi (https://bsp.adm.uw.edu.pl/bsp- druki-do-pobrania/); 7. Oświadczenie, że Uniwersytet Warszawski będzie podstawowym miejscem pracy w przypadku zatrudnienia kandydata (https://bsp.adm.uw.edu.pl/bsp- druki-do-pobrania/); 8. Oświadczenie kandydata przystępującego do konkursu potwierdzające zapoznanie się i akceptację zasad przeprowadzania konkursów na stanowisko nauczyciela akademickiego (w załączeniu);

Załączniki

Weź udział w rekrutacji

  • Sekretariat Instytutu Muzykologii Uniwersytetu Warszawskiego
    ul. Krakowskie Przedmieście 32
    00-325 Warszawa